Rolko Konojady lepsze od GKS-u Wikielec w sparingu

2015-07-25 16:13:06(ost. akt: 2015-07-25 16:30:52)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Drugiej porażki doznali piłkarze trzecioligowego GKS-u Wikielec, którzy przygotowują się do nowego sezonu piłkarskiego. Tym razem zagrali w Iławie z czwartoligowym zespołem Rolko Konojady.
GKS Wikielec – Rolko Konojady 2:3
Bramki: 1:0 Oleszko (karny) 15 min, 1:1 Solemenik 20 min, 2:1 Hapko 64 min, 2:2 Grudziński 66 min, 2:3 Kozłowski 71 min

Rolko to niewygodny przeciwnik, gra agresywnie i jest dość skuteczny. Mecz odbywał się przy padającym deszczu, dopiero w drugiej części opady ustąpiły.

W GKS-ie ponownie zabrakło Remigiusza Sobocińskiego, Piotra Kacperka i Borysa Piórkowskiego. W pierwszej części warto odnotować kilka akcji. Już w 13 minucie goście z Konojad śmiało zaatakowali i Stankiewicz strzałem z głowy minimalnie chybił.
Odpowiedź ,,Gieksy” była skuteczna - szybka akcja, w polu karnym był faulowany jeden z naszych zawodników i sędzia podyktował rzut karny, z którego gola zdobył Krystian Oleszko.

Po dalszych pięciu minutach był już remis 1:1. Gola wyrównującego zdobył Solemenik po indywidualnej akcji. W 37 minucie jeszcze Kamil Tomczyk próbował zdobyć gola, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce bramki Rolko.

W 64 minucie gospodarze po bramce Hapko objęli prowadzenie, ale cieszyli się z niego zaledwie dwie minuty, bowiem w 66 min Grudziński doprowadza do wyrównania. Potem tempo gry siadło.

W 71 min goście z powiatu brodnickiego objęli ponownie prowadzenie, trzeciego gola zdobył Kozłowski, który wymanewrował linię defensywną z Wikielca i pokonał naszego bramkarza.

Andrzej Biedrzycki, trener GKS-u Wikielec po meczu kontrolnym powiedział.
- Jest jeszcze nad czym pracować, w tym okresie dość ciężko trenujemy i to się odbija na formie zawodników. Widać, że mają te treningi w nogach. Ale przyjmuję to spokojnie, mamy jeszcze dwa tygodnie do pierwszego meczu i powinno być dobrze. Zrobimy wszystko by bardzo dobrze przygotować się do pierwszego mistrzowskiego spotkania (z Warmią Grajewo 7 sierpnia w piątek o 17, w Wikielcu – przyp. red). Ostatni sparing zagramy z Mławianką Mława i chyba już zagramy w optymalnym ustawieniu. Zobaczymy wtedy na jakim etapie jesteśmy.

GKS Wikielec (wyjściowa jedenastka): Elżanowski - Kruszyński, Ludwiczak, Jajkowski, Kołakowski, Łysiak, Oleszko, Tomczyk, Sagan, Suchocki, Hapko. Zagrali także: Michał Piceluk, Kwiatkowski, Lewandowski, Płoski, Gerych, Banasiak, Downer, Janiszewski, Kasterski.
Ostatni mecz kontrolny GKS rozegra w piątek lub w sobotę w Wikielcu z Mławianką Mława (trener Piotr Zajączkowski)