Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Jakub Gołębiowski zajął jedenaste miejsce w żeglarskich mistrzostwach Europy

2015-07-24 10:45:17 (ost. akt: 2015-07-24 10:49:06)
Jakub Gołębiowski (MOS Iława) pokazał podczas mistrzostw Europy wielkie serce do walki

Jakub Gołębiowski (MOS Iława) pokazał podczas mistrzostw Europy wielkie serce do walki

Autor zdjęcia: archiwum MOS Iława

Przez ostatnie pięć dni w walijskim Pwllheli odbywały się mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie optimist. W regatach bardzo dobrze spisał się nasz reprezentant, Jakub Gołębiowski. Żeglarz MOS-u Iława, m.in. dzięki udanemu startowi we wczorajszym wyścigu, wywalczył jedenaste miejsce.

O perypetiach Kuby (problemy ze zgromadzeniem środków finansowych na wyjazd na mistrzostwa Europy) pisaliśmy już wcześniej. Na nasz apel o pieniężną pomoc odpowiedziało mnóstwo osób: zryw ludzi dobrej woli sprawił, że iławski klub uzbierał brakującą kwotę (ok. 5 tysięcy zł) i młody żeglarz mógł już pakować się do wyjazdu na Wyspy Brytyjskie.

Gołębiowski nie zmarnował swojej szansy. Iławianin ambitnie walczył o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji końcowej. Trzeba dodać, że mistrzostwa Europy miały charakter otwarty, startowali w nich żeglarze i żeglarki z całego świata.

Mistrzostwa rozpoczęły się w niedzielę. We wtorek nastąpiła jednodniowa przerwa, spowodowana przez gęstą mgłę. Z uwagi na bezpieczeństwo młodych żeglarzy flota nie wypłynęła w morze. Następnego dnia wrócono do rywalizacji.

Jakub Gołębiowski zajął ostatecznie jedenaste miejsce w ME, w klasyfikacji Europejczyków był ósmy. Iławianin — plasujący się początkowo w drugiej i trzeciej dziesiątce — zanotował wczoraj spory awans, a to dzięki bardzo dobremu wyścigowi, w którym zajął drugie miejsce.

— To duży sukces Kuby i naszego klubu. Wynik jest przede wszystkim efektem mądrej, ale też bardzo ambitnej postawy "Gołębia" — ocenia Marek Karbowski, trener żeglarzy MOS Iława. — Oczywiście, zawsze mogło być lepiej, ale to jest sport. Kuba pokazał ogromne serce do walki, do tego podczas wczorajszych wyścigów nie popełniał w ogóle błędów — ocenia swojego podopiecznego szkoleniowiec z Iławy.

Kubie życzymy kolejnych sukcesów. Przypominamy też przy okazji, że w duńskim Aarhus kończą się właśnie mistrzostwa Europy seniorek w klasie laser. Iławianka Agata Barwińska zajmowała wczoraj trzynastą pozycję. Dziś koniec regat.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maca #1782110 | 46.76.*.* 24 lip 2015 10:56

    Gratulacje tak trzymać

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages