Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień zajęły czwarte miejsce w finale mistrzostw Polski

2015-07-16 14:54:51(ost. akt: 2015-07-16 15:01:02)
Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

Przez dwa dni w Jankowie Przygodzkim rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorek w siatkówce plażowej — dziś odbyły się spotkania finałowe. W turnieju reprezentowały nas cztery drużyny Zrywu-Volley Iława. Najlepiej spisała się para Marta Pietroczuk/ Aleksandra Stepień, która zajęła czwarte miejsce. Apetyty iławskiego klubu były jednak większe...
Zespoły iławskiego Zrywu jak burza przeszły przez eliminacje mistrzostw Polski juniorek (rozgrywki wojewódzkie, a następnie turniej półfinałowy MP) i w komplecie awansowały do turnieju finałowego.

Do Jankowa Przygodzkiego, małej miejscowości położonej w województwie wielkopolskim, gdzie rozgrywany był finał mistrzostw Polski juniorek, pojechały cztery nasze zespoły: Marta Pietroczuk/ Aleksandra Stępień, Natalia Mejka/ Kamila Sitnik, Monika Gorzka/ Joanna Karpińska oraz Iwona Kulińska/ Laura Nowotnik.

Drużyny Nowotnik/ Kulińska i Mejka/ Sitnik przegrały swoje dwa pierwsze mecze i odpadły z gry o medale — w klasyfikacji końcowej uplasowały się na miejscach 13-16. Lepszy bilans pojedynków ma para Gorzka/ Karpińska, która potrafiła rozstrzygnąć losy jednego ze spotkań na swoją korzyść. Dwukrotnie jednak schodziła z boiska jako drużyna pokonana. Efekt: miejsce w przedziale 9-12.

Najlepiej spisał się nasz najbardziej doświadczony zespół, od kilku już lat grający w tym samym składzie. Marta Pietroczuk i Aleksandra Stępień dzięki występom w ubiegłorocznych turniejach (zdobyły m.in. wicemistrzostwo Europy drużyn do lat 18) uchodziły za jedne z faworytek do zdobycia medali mistrzostw kraju.

Iławianki od początku turnieju wykonywały plan bez zastrzeżeń: wygrały trzy pierwsze mecze i awansowały do strefy medalowej. Dziś rozgrywane były spotkania finałowe. Siatkarki Zrywu przegrały półfinał, jednak do zdobycia pozostawały jeszcze medale brązowe. Niestety, para iławskiego klubu uległa gospodyniom, Agnieszce Adamek i Kamili Płaczek 0:2 i zajęła dla wielu sportowców najgorsze z miejsc, czyli czwarte.

— Gospodynie, niesione bardzo żywiołowym dopingiem swoich kibiców, wygrały zasłużenie mecz o trzecie miejsce. Liczyliśmy w tym turnieju na trochę lepszy wynik, jednak w sporcie już tak jest, że wielu chce wygrać, a medali jest mało — podsumowuje Mieczysław Pietroczuk, trener iławskich drużyn.

Mistrzostwo Polski juniorek zdobyła para Kinga Legieta/ Agata Trybuła. Drużyna Jokera Świecie w finale pokonała parę Martyna Kłoda/ Aleksandra Patek z SMS Łódź.

Przed iławskim zespołami beach-volleya jeszcze jeden finał mistrzostw kraju. W dniach 21-22 lipca trzy pary Zrywu-Volley (Monika Gorzka/ Joanna Karpińska, Natalia Mejka/ Kamila Sitnik, Aleksandra Tomaszewska/ Sandra Korusiewicz) wystąpią w finale MP kadetek, który rozgrywany będzie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.