Baraże o A klasę: awans nie dla ITR-u Jezioraka, utrzymanie nie dla kisielickiej Olimpii

2015-07-12 18:00:18(ost. akt: 2015-07-13 10:42:11)
Mecz w Morągu zakończył się porażką ITR-u Jezioraka

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Nie powiodło się naszym drużynom walczącym w barażach o A klasę. Olimpia Kisielice przegrała na swoim terenie z Płomieniem Turznica 2:3, a ITR Jeziorak doznał porażki 0:2 w Morągu z rezerwami Huragana. To oznacza, że oba nasze kluby przyszły sezon spędzą w B klasie.
Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej już po zakończeniu sezonu 2014/15 zdecydował, że uzupełni trzy brakujące miejsca w A klasie, tak aby każda grupa liczyła po 12 zespołów.
Województwo podzielono na dwie części: wschodnią i zachodnią, wprowadzono także system rozgrywek barażowych.

W interesującej nas grupie zachodniej w spotkaniach pierwszego etapu walczyły z sobą drużyny, które zajęły trzecie i czwarte miejsca w grupie 2 i 4 B klasy. ITR Jeziorak Iława pokonał na wyjeździe Magdalenkę Markusy 7:2, a Płomień Turznica wygrał na swoim terenie z Granicą Zagaje 8:2.

Zwycięzcy tych dwóch pojedynków dołączeni zostali do rozstawionych wcześniej ekip Olimpii Kisielice i Huragana II Morąg, które zajęły ostatnie miejsca w — odpowiednio — gr. 2 i 4 A klasy. Decydujące spotkania rozegrane zostały dziś (niedziela, 12. lipca) na boiskach w Kisielicach (Olimpia grała z Płomieniem Turznica) i w Morągu, gdzie rezerwy Huragana podejmowały zespół z Iławy. Oba spotkania rozpoczęły się o godzinie 17.00.

Kisielicka Olimpia do przerwy przegrywała 1:2 (już pod 10. minutach goście prowadzili dwiema bramkami). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3. Płomień dopingowany był przez liczną grupę swoich kibiców.

Natomiast ITR Jeziorak przegrał w Morągu 0:2 - do przerwy był bezbramkowy remis. Na wyjazd wybrała się około 100-osobowa grupa fanów Jezioraka.

Huragan II i Płomień w przyszłym sezonie zagrają w A klasie. Olimpię i ITR Jeziorak czekają derby w B klasie.