Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Uczniowie z grupy Volver pokochali teatr

2015-06-25 13:24:47 (ost. akt: 2015-06-25 13:33:12)

Autor zdjęcia: archiwum SSP4 Iława

W iławskim kinoteatrze "Pasja" odbyła się premiera sztuki "Królowa Nauk" w wykonaniu grupy teatralnej "Volver" działającej w samorządowej szkole podstawowej nr 4 w Iławie.

Autorką scenariusza i reżyserem jest Anna Kamińska; inspiracją do napisania tekstu stało się podróżowanie po Szwecji, podziw dla kultury skandynawskiej oraz napis umieszczony na budynku Muzeum Sztuki w Goteborgu: "Cywilizacji bez rozwoju sztuki grozi życie w świecie bez miłości".

Spektakl łączy w sobie ogniwa zarówno teatru antycznego, jak również teatru rapsodycznego, którego twórcą jest niezapomniany Mieczysław Kotlarczyk. Rolę chóru starożytnego pełnią tu dwaj wszechwiedzący narratorzy, wypowiadający prawdę o nieprzemijających wartościach ludzkiego życia, ten motyw przewija się przez całe widowisko. Drugim ważnym elementem jest tzw. gra słów, ich magia, ukryte znaczenie.

Czternaścioro młodych aktorów z "czwórki " doskonale poradziło sobie z odgrywanymi rolami, a dopełnieniem wszystkiego była oprawa muzyczna w wykonaniu Oli Kowalskiej oraz Kuby Węglerskiego.

— Wyrażam ogromny podziw i uznanie dla wszystkich adeptów sztuki z klasy IV d nie tylko za ich doskonałą grę, ale również za pokochanie teatru i poświęcenie dla niego swojego wolnego czasu — mówi Anna Kamińska, opiekun grupy teatralnej VOLVER przy SSP4 w Iławie.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages