Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Dziwna przesyłka, a w niej 1600 tabletek ekstazy i ponad 1200 gramów marihuany!

2015-06-16 12:34:21 (ost. akt: 2015-06-17 09:34:59)
W podejrzanej paczce było 1600 tabletek ekstazy i ponad 1200 gramów marihuany

W podejrzanej paczce było 1600 tabletek ekstazy i ponad 1200 gramów marihuany

Autor zdjęcia: KPP Iława

Lubawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt dużej ilości narkotyków. 21-latek i jego o 3 lata młodszy wspólnik wwieźli na teren kraju blisko 1600 tabletek ekstazy i ponad 1200 gramów marihuany. Młodszy decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego zastosowano policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

O szczegółach zdarzenia mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
— Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o dziwnej przesyłce. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z Lubawy. Ustalili, że jeden z lokalnych przewoźników jadąc z Holandii nie mógł dostarczyć odbiorcy przesyłki na czas. Zadzwonił więc do osoby, do której była ona adresowana, że przekaże ją następnego dnia.

Przesyłką zainteresowało się również dwóch mężczyzn będących w busie. Poinformowali oni kierowcę, że mogą przekazać paczkę adresatowi ponieważ znają go.

— Kierowca nie zgodził się, gdyż nie znał mężczyzn. Postanowił wezwać policjantów, aby sprawdzili zawartości przesyłki. Policjanci otworzyli paczkę. Okazało się, że w środku było blisko 1600 tabletek oraz ponad 1200 gramów suszu roślinnego. Po sprawdzeniu narkotestem ustalili, że to ekstazy i marihuana — dodaje Joanna Kwiatkowska.

Obaj mężczyźni, którzy zainteresowali się przewożoną paczką zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przeprowadzili czynności w tej sprawie, rozpytali dokładnie kierowcę, przesłuchali świadków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 21-latkowi i jego o 3 lata młodszemu koledze zarzuty. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przemyt wewnątrzwspólnotowy znacznej ilości narkotyków przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

— Prokurator zastosował wobec 21-latka policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał trzy raz w tygodniu stawiać się w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie. Dodatkowo ma zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe. Natomiast wobec jego młodszego kolegi Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy — tłumaczy rzeczniczka iławskiej policji.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jakafaza.pl #1757018 | 78.8.*.* 18 cze 2015 08:57

    Zapraszam po Prawdziwe informacje na temat Marihuany oraz info o jej odmianach. www.JakaFaza.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages