Orliki GKS-u Wikielec wywalczyły mistrzostwo województwa!

2015-06-15 09:44:39(ost. akt: 2015-06-15 14:50:24)
Radość drużyny GKS-u Wikielec po odebraniu pucharu za mistrzostwo województwa

Autor zdjęcia: wmzpn.pl

Po piątkowym sukcesie seniorów GKS-u Wikielec (awans do III ligi) dwa dni później wielki występ jednej z najmłodszych drużyn klubu z podiławskiej miejscowości. Trenowany przez Tomasza Demczaka zespół Orlików zdobył na swoim terenie mistrzostwo województwa!
W turnieju finałowym rozegranym wczoraj (niedziela, 14. czerwca) na stadionie w Wikielcu wystąpiło dwanaście najlepszych drużyn sezonu 2014/15. Aby dostać się do ścisłego finału, wcześniej musiały one dobrze spisać się w grupach eliminacyjnych.

Wśród tych dwunastu ekip byli też gospodarze turnieju. Zespół orlików GKS-u Wikielec prowadzony przez fachowca w dziedzinie szkolenia dzieci i młodzieży, Tomasza Demczaka, wykorzystał atut własnego terenu i zdobył mistrzostwo województwa.

W meczu finałowym drużyna z Wikielca pokonała Olimpię Elbląg. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, więc do wyłonienia mistrza potrzebne były karne. Te lepiej wykonywali podopieczni Tomasza Demczaka. Bramki po uderzeniach z wapna zdobyli Adrian Szantyr, Maddox Sobociński i Cezary Jajkowski.

Zanim jednak młoda ekipa "GieKSy" odebrała puchar i mistrzowskie medale — a Wojciech Zieliński nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju — to trzeba było do tego finału jakoś dojść.

W grupie GKS zremisował bezbramkowo z MKS Korki Biskupiec 0:0, a następnie pokonał 2:0 Ronę 03 Ełk. W ćwierćfinale wygrał 4:0 z Don Bosco Ostróda.

W spotkaniu półfinałowym drużyna z Wikielca ponownie mierzyła się z ekipą z Biskupca, tym razem goście ulegli 1:0 i młody GKS mógł szykować się do meczu o złoto — finał już znamy. Młodym piłkarzom i całemu klubowi gratulujemy tego dużego sukcesu.

ZDANIEM TRENERA

Mówi Tomasz Demczak, trener GKS-u Wikielec
— Proszę zwrócić uwagę na miejscowości, z których przyjechały drużyny walczące o mistrzostwo województwa. To ośrodki często dużo większe od malutkiego Wikielca, jednak to GKS sięgnął po złoto. Mocno pracujemy z tą grupą zawodników od sierpnia poprzedniego roku i efekty są już widoczne. Ta drużyna to przecież zwycięzca wojewódzkiego finału turnieju Z podwórka na stadion — o Puchar Tymbarku.
Mistrzostwo województwa to ogromny sukces naszego klubu. Seniorzy, zdobywając w piątek awans do III ligi, napisali nowy rozdział historii "GieKSy". My wczoraj do tej historii dołożyliśmy kilka zdań od siebie.