GKS Wikielec awansował do trzeciej ligi!

2015-06-12 22:55:55(ost. akt: 2015-06-13 10:51:54)
Radość piłkarzy GKS-u Wikielec po końcowym gwizdku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Piłkarski thriller zakończony wielkim sukcesem drużyny z podiławskiej wsi. GKS Wikielec po dramatycznym pojedynku wygrał dziś z Mrągowią Mrągowo 2:1 dzięki czemu wywalczył historyczny awans do III ligi! Mecz zakończył się tuż przed godziną 22. Piłkarze grali przy sztucznym świetle.
GKS Wikielec – Mrągowia Mrągowo 2:1 (0:1)
0:1 – Tarnowski (37), 1:1, 2:1 – Sobociński (85, 90+)

Mamy swoją Niecieczę. Szum medialny będzie na pewno mniejszy niż w przypadku awansu zespołu ze wsi położonej w województwie małopolskim do ekstraklasy, jednak ekipie z mającego około ośmiuset mieszkańców Wikielca należą się nie mniejsze brawa.

Aby zapewnić sobie awans, GKS musiał wygrać dziś z Mrągowią. Wówczas zachowywał bezpieczny dystans do goniącego go w ligowej tabeli Warmiaka Łukta przed ostatnią kolejką sezonu 2014/15. Nie było o to łatwo, a sprawę w pierwszej połowie mocno utrudnił... iławianin.

Wychowanek Jezioraka Szymon Tarnowski, aktualnie środkowy obrońca drużyny z Mrągowa, wykorzystał zamieszanie pod bramką Tomasza Staniszewskiego i zdobył gola.
Do tego dochodziła presja wyniku, która nie pomagała w grze jedenastce Marka Witkowskiego.

Radość Szymona Tarnowskiego po golu na 0:1

W drugiej części gry gospodarze spisywali się już lepiej. Za to Mrągowia od 73 minuty musiała grać w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę (za dwie żółte) ujrzał Łukasz Kundo.

Emocje z minuty na minutę były coraz większe, aż w końcu padły bramki dla gospodarzy. Gole dla GKS-u, podobnie jak w przypadku trafienia Tarnowskiego, zostały zdobyte po zamieszaniu podbramkowym. Autorem obu był Remigiusz Sobociński, przy czym przy pierwszym trafieniu piłka odbiła się jeszcze od... Tarnowskiego.

Druga, zwycięska bramka padła już w doliczonym czasie gry (miał przeczucie trener Leszek Dudkiewicz, który przed poprzedzającym bramkę uderzeniem z rzutu wolnego Piotra Suchockiego powiedział: Wyciągaj aparat, teraz będzie gol).

Kibice i piłkarze Gminnego Klubu Sportowego oszaleli z radości. W głowach niektórych obecnych na stadionie pojawiło się jednak pytanie, czy klub z Wikielca podoła (pod względem sportowym, ale też finansowym i organizacyjnym) występom w trzeciej lidze? Tym bardziej, że po reorganizacji terytorialnie składać się ona będzie z czterech regionów: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

To jednak problem jutra. Dziś trener Witkowski oraz jego drużyna nie powinna się tym martwić.