Zabrakło tylko medalu z najcenniejszego kruszcu

2015-06-10 16:04:28(ost. akt: 2015-06-10 16:11:56)
Ekipa iławskich karateków na turnieju w Ostrowi Mazowieckiej

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Ostatni sprawdzian iławskich karateków to XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ostrowi Mazowieckiej. Zawodniczki i zawodnicy Tomasza Gąski po raz kolejny przywieźli do domu worek pełen medali.
W turnieju brało udział 280 zawodników z 22 klubów karate kyokushin z całego kraju, w tym także z Iławy.

Sędzią głównym był shihan Jan Gruba (5 dan) z Warszawy, a organizatorem sensei Radosław Grabowski (2 dan) z Ostrowi Mazowieckiej. W turnieju wystartowała dwunastoosobowa ekipa Iławskiego Klubu Karate Kyokushin w składzie: Jakub Zalewski, Bartosz Zalewski, Maciej Leśniewski, Igor Chomka, Paulina Prusakowska, Karolina Prusakowska, Konrad Galik, Wiktoria Witkowska, Mikołaj Kraska, Kamil Gąska, Mateusz Parysek, Michalina Kosińska.

Ostra rywalizacja była od samego początku — mówi Tomasz Gąska, trener w IKKK. — Jakub Zalewski jako pierwszy otworzył zmagania w konkurencji kumite i już po kilkunastu sekundach wygrał przez ippon, rozpoczynając drogę po medale. To bardzo młody zawodnik, ale już jest rozpoznawalny. Nie chcę zapeszyć, ale Jakub może sprawić niespodziankę w kolejnych latach na tatami w Polsce — dodaje sensei Gąska.

Ostatecznie iławski zawodnik w konkurencji kumite dzieci młodsze -24 kg zajął 2 miejsce. Ostro depcze mu po piętach jego brat, Bartosz Zalewski, który zajął trzecie miejsce w kategorii kumite dzieci młodsze -22 kg. Jedna z sióstr Prusakowskich - Karolina, tym razem zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt 11-13 lat + 34 kg.

— Bardzo ładnie walczyła jak zawsze nasza etatowa medalistka Wiktoria Witkowska. Po pięknych walkach eliminacyjnych, wszystkich zakończonych przed czasem w kategorii kumite kadetek - 50 kg w finale zdobyła drugie miejsce. W walce finałowej Wiktorii zabrakło trochę sił — ocenia iławski szkoleniowiec.

Maciej Leśniewski zajął trzecie miejsce w kategorii kumite dzieci młodsze -22 kg. Bardzo ciekawie walczyła Michalina Kosińska zdobywając trzecie miejsce w kategorii kumite dziewcząt 11-13 lat +34 kg.

Nie zawiódł też Kamil Gąska, dla którego ten rok jest ostatnim w kategorii junior. W turnieju w Ostrowi w mocno obsadzonej kategorii -85 kg przy swojej wadze 72 kg zdobył trzecie miejsce.

Ostatnim zawodnikiem z Iławy, który zdobył medal dla naszej ekipy, był Mikołaj Kraska, który po bardzo mocnych eliminacjach i świetnym występie w kategorii kadet -50 kg zdobył drugie miejsce.

ZDANIEM TRENERA
Mówi Tomasz Gąska
— Jestem bardzo dumny z postawy karateków z Iławy na turnieju w Ostrowi. Zawierzyli mi jako szkoleniowcowi i przyjęli mój ostry tok treningowy wypełniony m.in. tabatami, maskami do pracy niskotlenowej, treningowi crossfit, co dało zamierzone efekty. Z Ostrowi Mazowieckiej przywieźliśmy osiem medali w tym trzy srebra. Zabrakło tego z najcenniejszego kruszcu, czyli złota, ale jak jest mały niedosyt to jest też i motywacja do pracy, a o to chodzi w sportach walki. Zwycięża ten co dalej pracuje, a nie spoczywa na laurach. Drużynowo Iława znalazła się na 10 miejscu, co też uważam za bardzo dobry wynik. Dziękujemy bardzo za pomoc w wyjeździe na turniej Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz rodzicom zawodników, którzy wspierali swoje pociechy przez cały dzień zmagań turniejowych.