Iławskie Smoki dały radę w Berlinie

2015-06-05 15:45:25(ost. akt: 2015-06-05 20:31:43)
Iławianie pokonali obydwu polskich rywali jednocześnie awansując do finału B tych zawodów. Ostatecznie zajęli 12 miejsce wśród 37 startujących osad

Autor zdjęcia: Archiwum Ilawskich Drakensów

Doskonale wypadł debiut w zagranicznych zawodach iławskich Smoków. Iławscy Drakensi w ostatnią sobotę maja walczyli w berlińskich zawodach 14. Köpenicker Drachenboot-Frühjahrs-Cup 2015.
Oprócz Drakensów Polskę w Berlinie reprezentowały także Husaria Gdańsk, MRKS Gdańsk i Amber Szczecin. Iławianie, którzy startują w kategorii FAN (czyli wśród zespołów amatorskich), do zawodów przystąpili bezpośrednio po 9-cio godzinnej podróży.
Już po pierwszym biegu na dystansie 200 m wiadome było, że wśród amatorów Drakensi nic nie zwojują gdyż… sędziowie, mając na uwadze uzyskany bardzo dobry czas, postanowili umieścić naszą drużynę w kategorii SPORT, w której rywalizują zawodowe grupy sportowe. Drakensi, którzy w Berlinie mieli „zapłacić frycowe”, pokazali swój sportowy charakter i w kolejnym biegu uzyskali równie dobry czas. Trzeci bieg z udziałem Drakensów został nazwany „polskim finałem”, gdyż udział w nim brały także zespoły Husarii Gdańsk (której trzon w tym dniu stanowili zawodnicy Słodkiego Smoka z Malborka) i Amberu Szczecin.
Po bardzo zaciętej walce iławianie, ku wielkiemu zdziwieniu przeciwników, pokonali obydwu polskich rywali jednocześnie awansując do finału B tych zawodów. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli 12 miejsce wśród 37 startujących osad.
Rywalizację na 200 m wygrał Gdański MRKS, natomiast pozostałe polskie drużyny zajęły 13 (Amber) i 17 (Husaria) miejsce. Berlińskie zawody Drakensi zakończyli startem na dystansie 1000 m, ponownie zajmując wysokie 12 miejsce w kategorii SPORT. Warto także odnotować, że w Berlinie polscy zawodnicy pozytywnie zaskoczyli niemieckich rywali swoim kibicowaniem. Polskie barwy narodowe na trybunach, banery klubowe, wspólny doping, brak jakichkolwiek animozji – te elementy jednoczyły naszych zawodników w sportowej walce z zagranicznymi rywalami. Polscy zawodnicy stanowili jedność. Drakens Iława udowodnili w Berlinie, że solidnie przepracowali zimę i bardzo dobrze przygotowali się do obecnego sezonu. Następny start Drakensi zaplanowali w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 20 czerwca w Bydgoszczy. Liczymy, że po raz kolejny Iławianie swoimi dobrymi startami sprawią nam wiele radości i przyczynią się do promowania naszego regionu.
Podkreślić należy, że iławska drużyna jest drużyną amatorską, a zawodnicy sami finansują sobie m.in. stroje i wyjazdy na zawody.