środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wędkarski Dzień Dziecka na Małym Jezioraku, najmłodszy uczestnik ma zaledwie trzy lata

2015-06-04 11:03:25 (ost. akt: 2015-06-04 09:38:35)

Autor zdjęcia: Wojciech Kwiatkowski

Tym razem nie będzie porad i przepisów na jak najlepszy wypad na ryby. W cyklu wędkarskich opowieści "Co w wodzie piszczy", który tworzy nasz współpracownik Wojciech Kwiatkowski, będzie za to relacja z zawodów zorganizowanych z myślą o najmłodszych miłośnikach wędkowania.

W niedzielę 31 maja nad Małym Jeziorakiem odbyły się, jak co roku zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka organizowane przez Iławskie Towarzystwo Wędkarskie przy współudziale Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Młodzi wędkarze rywalizowali w trzech kategoriach: chłopcy młodsi do 11 lat, chłopcy starsi do 16 lat oraz dziewczęta. Zabawę z wędką popsuł trochę silny wiatr, przez który warunki do wędkowania były bardzo trudne. Mimo to dzieci spisywały się dzielnie nad wodą i przez dwie godziny rywalizacja była naprawdę zacięta.

W zawodach wzięło udział czterdzieścioro dzieci, wśród których najmłodszym uczestnikiem był niespełna trzyletni Filip Tęcza, dzielnie walczący z wędką i siłami natury — gratulacje.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Michalina Duńska z wynikiem 1,23 kg ryb, druga była Zosia Hofman 0,95 kg, trzecia Natalia Fafińska 0,93 kg.
W kategorii chłopców do 11 lat zwyciężył Bartosz Michalski 1,57 kg, drugi był Patryk Lessman 0,97 kg, trzecie miejsce zajął Aleksy Kołakowski 0,78 kg.
W kategorii chłopców do 16 lat zwyciężył Adrian Zelma z wynikiem 1,75 kg, drugi był Filip Swierczyński 1,30 kg, a na trzecim miejscu uplasował się Karol Radzimiński 0,84 kg.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy za rok. Oby następne zawody odbyły się przy nieco łaskawszej aurze. Przy okazji muszę wspomnieć, a jednocześnie podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym każde z dzieci mogło wrócić z zawodów z nagrodami i szerokimi uśmiechami. Mamy nadzieje, iż popularyzacja wędkarstwa wśród młodych zaszczepi w nich dbanie o ekologię i piękno naszego cudownego pojezierza.
LINEK 69


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zio #1747639 | 83.9.*.* 4 cze 2015 15:04

    Jesli gospodarstwo rybackie salej będzie tak dzialac jak teraz to zaszczepić dzieciom mozna pasje ale nic nie beda łapały oprocz tych blejek bo nic niema w naszych jeziorach siatki stoja codziennie wszędzie na łabędziu ja juz prawie tylko żaby i i kamienie panie dyrektorze specjalnie pisze z malych bo szacunku do takich ludzi nie mam jak pan

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages