Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny


Co to jest cyberprzemoc? Spotkanie nauczycieli z iławskimi policjantami

2015-06-03 09:52:32 (ost. akt: 2015-06-03 09:57:00)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Czym jest cyberprzemoc oraz jakie są jej konsekwencje - to tematy spotkania policjantów Komendy Policji w Iławie z nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Komendant powiatowy policji w Iławie insp. Krzysztof Konert wspólnie z zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego z Iławy nadkom. Janem Julluk oraz sierż. szt. Joanną Kwiatkowską, spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie. Tematem spotkania była cyberprzemoc. Nauczycielom przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące przemocy z wykorzystaniem nowych technologii np: internetu czy telefonu. Omówiono na czym polega to zjawisko oraz jakie niesie za sobą skutki. Funkcjonariusze przekazali nauczycielom podstawowe informacje na temat tego jak bronić swoich uczniów oraz samych siebie przed tym tym zjawiskiem.

Warto też pamiętać, że młodzi internauci występują nie tylko jako ofiary cyberprzemocy, ale niejednokrotnie są też jej sprawcami, dlatego tak ważne jest uświadomienie im możliwych konsekwencji prawnych negatywnego zachowania w sieci. Podczas spotkania nauczyciele dowiedzieli się jak klasyfikować działania dotyczące cyberprzemocy naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które później ich autor odpowiada przed sądem. Prowadzący spotkanie zadbali o to, by uczestnicy spotkania wyszli z niego ze świadomością, że od ich rozwagi i znajomości tematu cyberprzemocy zależy bezpieczeństwo ich uczniów oraz ich samych.

Źródło: KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages