MMA: Iławianie przywieźli pięć medali z Pucharu Polski i mistrzostw kraju młodzieżowców

2015-06-01 12:31:20(ost. akt: 2015-06-01 12:49:25)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Do Sochaczewa pojechało sześciu reprezentantów iławskiej filii klubu Arrachion. Aż pięciu z nich stanęło na podium wczorajszych zawodów MMA.
Trener Dawid Tarasiewicz jest dumny ze swoich zawodników. — Wczorajszy wypad do Sochaczewa okazał się bardzo owocny. Z naszego klubu w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców oraz Pucharze Polski startowało sześciu zawodników i aż pięciu zdobyło medale — relacjonuje trener MMA.

Tomasz Makowski został mistrzem Polski młodzieżowców w kategorii wagowej - 77 kg. Krajowy czempionat na pudle zakończył także Mateusz Pośpiech, który zdobył brąz w rywalizacji młodzieżowców poniżej 61 kg.

Starszy brat Tomka, Kamil Makowski zwyciężył w Pucharze Polski juniorów w kategorii -84 kg.

Iławski Arrachion był jeszcze reprezentowany w turnieju Pierwszego Kroku, czyli zawodach organizowanych z myślą o zawodnikach debiutujących w ogólnopolskiej rywalizacji. Patryk Budniewski wygrał turniej do 66 kg, a Mateusz Ciołak był trzeci w rywalizacji do 61 kg.

— Dobrze spisał się też nasz kolejny zawodnik Mateusz Kowalski, który niestety przekroczył limit wagowy i musiał walczyć w wyższej kategorii -77 kg. Poradził sobie całkiem nieźle — mówi Tarasiewicz, który przy okazji za naszym pośrednictwem chce podziękować za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na zawody firmie Denis London, Pawłowi Seroce oraz firmie LPB Wierzbowski.

Jak wyjawił trener z Iławy, przed braćmi Makowskimi niedługo duża gala. Natomiast szersza reprezentacja klubu ma teraz kilkumiesięczną przerwę od startów — we wrześniu wybierze się na zawody do Mławy.