Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

O Syberii w „Koperniku”

2015-05-29 18:00:50 (ost. akt: 2015-05-29 15:00:18)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Spotkania z podróżnikami to jedna z bardziej lubianych lekcji geografii. W Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika od wielu lat tradycją jest zapraszanie podróżników na spotkania z młodzieżą, by, opowiadając o swoich przeżyciach podczas podróży, choć na chwilę przenieśli słuchaczy w odległe miejsca…

Ponownie w naszej szkole zagościł podróżnik Arun Milcarz, który przeniósł uczniów na bezkresne syberyjskie stepy. Młodzież została zaproszona na prezentację pt: Mistyczna Syberia. Głównym bohaterem reportażu był Bair Rinczinow- szaman Buriacki, którego odwiedzała nie tylko rdzenna ludność, ale Rosjanie z całego kraju. Prezentacja ukazywała świat, w którym rytuały szamańskie przeplatały się z rytuałami dnia powszedniego. Reportaż pokazał obraz życia współczesnych, mieszkających na prowincji Buriatów. Była to opowieść refleksyjna, sięgająca do korzeni każdego z nas, a zarazem humorystyczna.
Młodzieży trudno było się rozstać z Arunem, do którego było mnóstwo pytań . Uczniowie chętnie powrócą na spotkanie z nim w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie zorganizowała nauczycielka geografii, Małgorzata Kłodawska.
/Gim.1/


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GS1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages