Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Strażacy-ochotnicy szkolą się, jak nam pomagać w trakcie wypadków na wodzie

2015-05-26 18:08:27 (ost. akt: 2015-05-26 15:18:11)

Autor zdjęcia: kpt. Krzysztof Rutkowski/ PSP Iława

Przez ostatni weekend w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych i ratownictwa wodnego dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu iławskiego.

O szczegółach szkolenia mówi kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy iławskiej komendy PSP.
— Szkolenie dedykowane było dla członków jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, dla których w ostatnim czasie realizowane były zakupy sprzętu wykorzystywanego podczas działań ratowniczych na akwenach.

Oprócz zajęć teoretycznych i możliwości zapoznania się ze sprzętem, który znajduje się na wyposażeniu iławskiej JRG, kursanci uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

Piękna pogoda i całkowicie dostępna dla strażaków jedna z plaż Jezioraka sprawiły, że każdy uczestnik kursu miał możliwość sprawdzić jak pracuje się w specjalnych ubraniach ratowniczych oraz nauczył się technik podejmowania, holowania i wciągania na łódź osób tonących.

Szkolenie okazało się bardzo ciekawe i jego kolejna edycja zrealizowana zostanie w październiku tego roku dla kolejnych chętnych. Przewidywane są również dla ratowników OSP zajęcia i warsztaty praktyczne w czasie, kiedy na jeziorach pojawi się już pierwszy lód.

red
ilawa@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages