Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Służby bezpieczeństwa są przygotowane na okres letni

2015-05-26 12:05:56 (ost. akt: 2015-05-26 12:20:33)
Iławski WOPR jest przygotowany na okres letni. Zapraszamy przy okazji na nową stronę internetową ilawskiewopr.pl

Iławski WOPR jest przygotowany na okres letni. Zapraszamy przy okazji na nową stronę internetową ilawskiewopr.pl

Autor zdjęcia: ilawskiewopr.pl

Wakacje tuż, tuż. Policja, straż pożarna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe potwierdziły podczas spotkania ze starostą iławskim Markiem Polańskim gotowość do działania w czasie lata.

Okres letni to czas wytężonej pracy dla naszych służb bezpieczeństwa, takich właśnie jak straż pożarna (zarówno ta państwowa, jak i ochotnicza), policja czy WOPR. W siedzibie starostwa iławskiego odbyła się powiatowa komisja bezpieczeństwa i porządku, podczas której przedstawiciele iławskich służb przedstawili stopień przygotowania do wakacji.

Sezon letni to dla nas ważny czas, podczas którego często interweniujemy. Natłok zdarzeń związany jest m.in. z napływem turystów — rozpoczął podinsp. Waldemar Jackowski, zastępca komendanta powiatowego policji w Iławie.

— Od 1 maja na jeziorze Jeziorak pływa już nasza łódź patrolowa. Być może na czas lata uda się stworzyć w Siemianach, a więc w miejscowości do której przyjeżdża mnóstwo turystów, posterunek policji — planuje podinsp. Jackowski, który przy okazji dodał, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli spodziewać się częstszych patroli motorowych.
— Tego rodzaju patrole poruszają się szybciej i sprawniej po ulicach Iławy, które nie tylko w czasie letnim są dość mocno zakorkowane — mówił przedstawiciel komendy powiatowej policji.

Okres wakacji to czas jeszcze bardziej wytężonej pracy także u strażaków. Zdaniem komendanta państwowej straży pożarnej w Iławie st.bryg. Macieja Jasińskiego, w tym roku będzie podobnie.

— Okres letni nie generuje większych zagrożeń, niż pozostałe części roku. To dla nas nic nowego. W tym czasie będziemy jednak zapewne częściej niż zwykle wyjeżdżać do wypadków drogowych. Jesteśmy przygotowani na różnego rodzaju działania związane z wakacjami — mówił komendant KP PSP, który przy okazji przypomniał, że teraz do zdarzeń związanych z owadami niebezpiecznymi nie przyjeżdżają już strażacy, tylko wyspecjalizowane firmy.

Głos w trakcie zebrania zabrał także prezes iławskiego WOPR-u, Rafał Polański.
Jesteśmy w pełni przygotowani na sezon letni. Wyszkoliliśmy właśnie kolejnych ratowników. Cały czas dbamy jednak o podnoszenie wiedzy i umiejętności naszych WOPR-owców, dlatego chcemy sprowadzić do Iławy instruktorów pierwszej pomocy. Im więcej osób zdobędzie nowe umiejętności, tym lepiej dla nas wszystkich — mówił Polański.

Jak podkreśla szef WOPR-u, w zeszłym roku ratownicy z Iławy w stu procentach odpowiedzieli na wszystkie zgłoszenia telefoniczne. — W tym roku chcemy osiągnąć identyczny wynik — planuje ratownik.

WOPR Iława posiada aktualnie cztery łodzie ratunkowe: trzy na Jezioraku, jedną na jeziorze Ewingi.
— Być może będziemy mieli też piątą łódź. W planach jest także stacjonowanie drużyny w Ekomarinie w Siemianach — dodaje WOPR-owiec.

Ratownicy wodni dyżurują także nocą. Rafał Polański podczas komisji zaprosił na nową stronę internetową WOPR-u ilawskiewopr.pl.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages