środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Wziął kredyt i go nie spłacał. Usłyszał zarzuty

2015-05-21 10:03:07 (ost. akt: 2015-05-21 10:09:49)

Autor zdjęcia: Piotr Kajmer

Mieszkaniec Iławy starając się o kredyt oszukał pracownika banku, podając nieprawdę o swoim zatrudnieniu, osiąganych dochodach i możliwościach finansowych. Zaciągniętej pożyczki nie spłacał. 38-latek usłyszał już zarzuty w związku z popełnionym oszustwem.

Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca dla zysku zawarł umowę o przyznanie kredytu gotówkowego. Mężczyzna wprowadził w błąd pracownika jednego z lokalnych banków i w kwestionariuszu osobowym podał nieprawdę o zatrudnieniu i osiąganych dochodach oraz swoich możliwościach finansowych. Mężczyzna nie spłacał zaciągniętego zobowiązania. 38 – latek usłyszał już zarzuty. Kodeks karny za oszustwo w wypadku mniejszej wagi przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci w 2014 stwierdzili 382 przestępstwa gospodarcze, w tym aż 41 dotyczyło oszustw. Postępowania te zostały zakończone aktami oskarżenia. Oszustwo, wyłudzenie jest przestępstwem polegającym na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym, za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bankier #1739603 | 164.126.*.* 22 maj 2015 06:04

    Jaki bank daje kredyt na gębę?.Gdzie zaświadczenie o dochodach?.Jak prowident to nie jest bank.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages