Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Kolejny raz w Zwickau!

2015-05-10 08:00:00 (ost. akt: 2015-05-16 14:20:28)
Uczniowie z "Mechanika" w towarzystwie opiekunów

Uczniowie z "Mechanika" w towarzystwie opiekunów

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły


W ramach wymiany polsko-niemieckiej 10 uczniów z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie wraz z dwoma opiekunami: Robertem Wrzesińskim i Moniką Karłowska odwiedzili Zwickau.

Współpraca szkoły z niemieckimi przyjaciółmi trwa od 2006 r. Jak zwykle przygotowali oni dla nas wspaniały plan pobytu. Największą atrakcją w tym roku była wycieczka do Drezna, a tam Zwinger- budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych na świecie. Oprócz tego zobaczyliśmy zbiór klejnotów w Grünes Gewölbe (pol. Zielone Sklepienie), który jest uważany za jeden z największych w Europie. Mieliśmy okazję zwiedzić Niemieckie Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego /Zamek Blankenhain. Wszyscy byliśmy zachwyceni pobytem w Niemczech, aż żal było wyjeżdżać. Kwintesencją naszej przygody mogą być słowa jednego z polskich uczestników wymiany uczniowskiej: „Tego nie da się opisać słowami, trzeba tego po prostu doświadczyć”!!!!!
Na końcu należy wspomnieć, że nasze spotkania polsko-niemieckie nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego PNWM (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży). Dzięki temu uczniowie mogą pogłębiać wiedzę językową, a także utrwalać więzy przyjaźni. 
Nasze kolejne spotkanie już za rok! Nie możemy się już doczekać!


Monika Karłowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages