Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wędkarskie opowieści: Kanałowe potyczki w Ostródzie

2015-05-09 10:36:34 (ost. akt: 2015-05-09 10:40:25)
Drużyna Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego na zawodach na kanale Mała Ruś

Drużyna Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego na zawodach na kanale Mała Ruś

Autor zdjęcia: archiwum Wojciecha Kwiatkowskiego

To już siódma część wędkarskich opowieści z cyklu "Co w wodzie piszczy". Ich autorem jest Wojciech Kwiatkowski. Tym razem wędkarz z Iławy relacjonuje ostatnie zawody, w których brali także udział reprezentanci Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

W sobotę 25. kwietnia na kanale Mała Ruś w okolicach Ostródy odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Federacji Towarzystw Wędkarskich. Zawody zdominowała drobna ryba, przeważnie ukleja i płoć, więc trzeba było się napracować, aby osiągnąć przyzwoity wynik.

Można powiedzieć, iż drużyny z Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego znowu stanęły na wysokości zadania zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Indywidualnie pierwsze miejsce w swoim sektorze zajął Stanisław Niedzielski uzyskując najlepszy wynik na zawodach, ponad 8 kg ryb.

Drugie miejsca w sektorach zajęli Robert Sawicki i ja, Wojtek Kwiatkowski, natomiast trzecie miejsce w sektorze zajął Mirosław Lignowski.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli koledzy z Ostródy, drugie miejsce zajęła drużyna ITW 1, a trzecie ITW 2.

Już niedługo, bo od 15 do 17 maja drużyna ITW wyjeżdża na najważniejszą imprezę wędkarską w sezonie tj. zjazd Towarzystw Wędkarskich, który w tym roku odbywa się aż w okolicach Wrocławia. Mamy nadzieję, że i tam uda nam się osiągnąć dobre wyniki.

Przy okazji warto wspomnieć, iż na zjeździe zostaną rozdane puchary za zeszłoroczny Ogólnopolski Puchar Federacji Towarzystw Wędkarskich, w którym ITW zajęło II miejsce drużynowo, a indywidualnie zwyciężył prezes ITW, kolega Stanisław Niedzielski. Natomiast czwarte miejsce zajął kolejny iławianin Robert Sawicki - serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że ten sezon będzie równie udany, ponieważ po czterech zawodach kilku wędkarzy z Iławy i okolic zajmuje czołowe miejsca indywidualnie, a drużyna ITW zajmuje aktualnie II m-ce w klasyfikacji drużynowej.

LINEK69
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages