Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Policja podsumowała Majówkę. Pijanych kierowców tradycyjnie nie zabrakło!

2015-05-05 18:50:27 (ost. akt: 2015-05-05 15:21:57)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Podczas Majówki na drogach powiatu doszło do 3 wypadków i 6 kolizji, w których rannych zostało 6 osób. Z ruchu drogowego wyeliminowano 5 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji innego kierowcy, który powiadomił o tym fakcie policję i uniemożliwił mu dalszą jazdę.


Nietrzeźwego kierowcę quada zatrzymali w Rudzienicach policjanci ruchu drogowego iławskiej policji. Jak wykazało badanie, 19-latek prowadził pojazd mając 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie posiadał też uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany na trasie Ostróda – Lubawa dzięki czujności i szybkiej reakcji innego kierowcy. Uwagę mężczyzny zwrócił pojazd poruszający się po drodze w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników. Szybko powiadomił o tym fakcie policję, a ponadto w momencie, kiedy kierujący zatrzymał się na poboczu, również zatrzymał swój pojazd i nie dopuścił do kontynuowania jazdy przez nietrzeźwego mężczyznę wyciągając mu kluczyki ze stacyjki auta. Jak ustalili funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności, 58-letni mieszkaniec gm. Ostróda kierował fiatem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.Lubawscy policjanci na ul. Rzepnikowskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Podczas badania okazało się że 21-letni mężczyzna kierował samochodem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie.Ponadto, podczas minionego weekendu policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Zalewie, przy ul. Kilińskiego. Jak wykazało badanie, mieszkaniec gminy Zalewo kierował rowerem mając 0,86 promila alkoholu w organizmie. Drugi z rowerzystów został zatrzymany w Makowie. 29 –latek kierował rowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.W zależności od policyjnych ustaleń, pojazdy zabezpieczono na strzeżonym parkingu lub przekazano osobom wskazanym, a kierujących po wykonaniu czynności zwolniono. Kierującym pojazdami mechanicznymi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast kierującym rowerami - kara grzywny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages