środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Kolejna literacka propozycja Michała Młotka. Tym razem jest to książka poszukiwaczach skarbów

2015-04-24 09:58:39 (ost. akt: 2015-04-24 11:20:55)
Michał Młotek (z prawej) podczas spotkania autorskiego poświęconego książce pt. "Tajemnice pogranicza"

Michał Młotek (z prawej) podczas spotkania autorskiego poświęconego książce pt. "Tajemnice pogranicza"

Autor zdjęcia: Arch. GO

"Noc patagonów" to kolejna, po „Tajemnicach pogranicza”, propozycja literacka Michała Młotka z Iławy, miłośnika historii Prus Wschodnich i II wojny światowej, poszukiwacza skarbów oraz publicysty. Książka będzie dostępna już w czerwcu w internecie. — „Noc patagonów” to opowieść o życiu współczesnych poszukiwaczy skarbów, ich sukcesach i porażkach, ale też problemach, z 
którymi zmagają się na co dzień - mówi autor.

O książce
Każdego dnia setki odkrywców z wykrywaczami metalu kluczą śladami bezimiennych kupców, rycerzy, rzemieślników, kurierów, awanturników i żołnierzy. W pogoni za historią przemierzają rozległe pola i gęste lasy. Eksplorują miejsca bitew i stare trakty. W skupieniu penetrują zapomniane ruiny, resztki okopów i rozstaje dróg. Odnajdując zagubione, porzucone bądź ukryte przedmioty, zapełniają białe plamy na kartach historii. Poszukiwanie skarbów to dla nich więcej niż pasja. To misja i obowiązek. Szlachetna służba na rzecz historii. W Polsce – w większości ignorowani, lekceważeni i niedoceniani – działają na peryferiach nauki i granicy prawa, w nierównej konfrontacji z rutyną biurokracji. Ta książka to opowieść o kilku z nich...


Niezwykła pasja


O poszukiwaczach skarbów pisał już Zbigniew Nienacki w kultowej serii „Pan Samochodzik i…”. Nikt do tej pory nie podjął się jednak odtworzenia życia współczesnych poszukiwaczy skarbów, detektorystów, których – według szacunków – jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy. Ta książka jest właśnie o nich i o ich niezwykłej pasji. Choć fenomen poszukiwania skarbów w Polsce trwa od dwóch dekad, wciąż nie wypracowano jeszcze czytelnych reguł współpracy detektorystów ze światem nauki. W Polsce w dużej części wciąż są środowiskiem ignorowanym, lekceważonym i niedocenianym. Tymczasem to oni, przemierzając pola i lasy, dostarczają materiału do naukowych rozpraw, stając się odkrywcami miejsc zaginionych.

Obowiązkowa pozycja dla poszukiwaczy skarbów


„Noc patagonów” to pasjonująca opowieść o odnalezieniu skarbu XVII-wiecznych monet. Dla bohaterów powieści ważniejsza od samego skarbu jest jednak historia, którą próbują odkryć. Krok po kroku, wykorzystując wiedzę, doświadczenie, ale też nowoczesne technologie, ustalają, jak doszło do ukrycia skarbu w ziemi. Powieść wzbogacona jest ponadto o wiele innych interesujących wątków, sięgających zarówno czasów wczesnego średniowiecza, jak też II wojny światowej. 
 „Noc patagonów” to obowiązkowa pozycja dla poszukiwaczy skarbów, miłośników historii, ale też wszystkich osób pasjonujących się niewyjaśnionymi zagadkami minionych wieków. Premierę książki zaplanowano na czerwiec tego roku. Już w maju będzie ją można jednak nabyć w przedsprzedaży na stronie http://np.zdziennikaodkrywcy.pl, gdzie już teraz dostępne są fragmenty książki oraz pierwsze opinie poszukiwaczy skarbów, którzy mieli już okazję zapoznać się z tekstem powieści. 


O autorze

Autorem „Nocy patagonów” jest Michał Młotek (ur. 1984) z Iławy, pasjonat historii Prus Wschodnich, I i II wojny światowej, autor książki „Tajemnice pogranicza”, poszukiwacz skarbów, odkrywca historii, założyciel Iławskiej Grupy Poszukiwawczej, mającej na swoim koncie wiele przełomowych odkryć. Przypomnijmy, Michał Młotek napisał już książkę pt. „Tajemnice pogranicza”, która zebrała bardzo dobre recenzje i uznanie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. adam #1721206 | 31.61.*.* 24 kwi 2015 17:38

  Powodzenia

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. historyk #1720972 | 217.99.*.* 24 kwi 2015 12:51

  ładna okładka

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages