Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Sukcesy gimnazjalistów "Kopernika" w konkursach kuratoryjnych

2015-04-20 10:10:11 (ost. akt: 2015-04-20 10:12:44)

W marcu zakończyły się etapy wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Z radością i dumą dyrekcja szkoły przyjęła informację o kolejnych sukcesach swoich uczniów.

Marcin Jasiukowicz z kl. III f oraz Artur Jurkiewicz z kl. III b zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Tytuły finalistów w tym samym konkursie zdobyli: Michał Jarliński z kl. III e, Karolina Fafińska z kl. III d, Piotr Janowicz z kl. III b i Paula Rudzińska z kl. III b. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Małgorzata Kłodawska. Do grona laureatów dołączyła również Aleksandra Karwat z klasy III d. Ola odniosła ten sukces w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym. W tym samym konkursie Szymon Oleksów z kl. III d zdobył tytuł finalisty. Oboje uczniów przygotowywała nauczycielka biologii pani Krystyna Rzepka. Tytuły finalistów zdobyli również: Szymon Oleksów z kl. III d w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym (ucznia przygotowywała pani Danuta Kordalska) oraz Zuzanna Makowska z kl. III f w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego (uczennicę przygotowywała pani Dominika Kasprowicz).
Korzystając z uprawnień laureata, Ola, Marcin i Artur są zwolnieni z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i otrzymują 100% punktów. Podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej zostaną przyjęci poza kolejnością. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
- Serdecznie dziękuję nauczycielom za pomoc okazaną młodzieży, a młodzieży gratuluję wysokich osiągnięć – podsumowuje naukowe osiągnięcia uczniów dyrektorka szkoły, Aleksandra Skubij. - Cieszy fakt, że wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do konkursu zaowocował uzyskaniem tak wysokich wyników. Zachęcamy do pracy uczniów klas młodszych. Mamy nadzieję, że sukcesy kolegów będą dla nich motywacją do działania w przyszłym roku szkolnym.
Wioletta Karwat


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GS1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages