GKS Wikielec wygrał w Bartoszycach, sprawdź pozostałe wyniki naszych drużyn

2015-04-19 11:24:42(ost. akt: 2015-04-19 11:48:30)

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi podopieczni Marka Witkowskiego wygrali w Bartoszycach z miejscową Victorią 4:1.
Victoria Bartoszyce - GKS Wikielec 1:4 (0:1)
Bramki: 15 min Remigiusz Sobociński, 75 min. Adam Kołakowski, 80 min. Sobociński (k), 88 min 1:3 gospodarze, i na 1:4 w 89 min Adrian Płoski.

WIKIELEC: Staniszewski - Kruszyński, Kolcz, Kacperek, Jajkowski, Tomczyk, (68 min Płoski), Suchocki (81 Janiszewski), Szkamelski (88 Witkowski), Kołakowski, Sobociński, Ludwiczak.

Było do dobre wyjazdowe spotkanie dla zawodników z Wikielca. Victoria Bartoszyce, zespół niepokonany wiosną, koniecznie chciał sprawić sensację i powalczyć z GKS Wikielec o komplet punktów.

Pierwsza połowa to ciekawe widowisko, w 15 minucie Remigiusz Sobociński zdobywa pierwszego gola. Victoria zaczęła grać coraz lepiej. Miała w tym okresie dobre okazje do zdobycia bramki: dwa słupki, poprzeczkę i nawet nie wykorzystany rzut karny w 23 minucie, ale Wikielec kontrolował grę.

Reprymenda trenera Witkowskiego w przerwie sprawiła, że GKS grał później na normalnych obrotach. Zawodnicy z Wikielca zaczęli strzelać bramki. Warto odnotować trafienie młodego Adriana Płoskiego, który w 89 minucie zdobył swojego pierwszego gola w rozgrywkach czwartej ligi. Był to jego drugi występ na czwartoligowych boiskach. W sumie była to zasłużona wygrana drużyny z Wikielca.

Następny mecz Wikielec rozegra na własnym stadionie w sobotę 25 kwietnia o 17,30 z Zatoką Braniewo.

Z INNYCH BOISK
Wczoraj (sobota, 18. kwietnia) mecze ligowe rozegrały także nasz zespoły z Susza, Kisielic, Ząbrowa, Rudzienic i Szymbarka.

Unia Susz
, lider gr. 2 klasy okręgowej, na wyjeździe wygrała z Fortuną Gągławki 4:0. W derbach powiatu iławskiego w A klasie Osa Ząbrowo pokonała na swoim terenie Olimpię Kisielice 3:0 (gole Cezarego Dedka, Jarosława Zagórnego i Sylwestra Sawczuka). Czarni Rudzienice, liderzy gr. 4 A klasy, w meczu wyjazdowym pokonali Ossę Biskupiec Pomorski 3:0 (dwie bramki Krystiana Wrześniaka, jedna Tomasza Wojewody). Natomiast GKS Szymbark (B klasa) przegrał na wyjeździe 0:2 z Avistą Łążyn.

Dziś zagrają piłkarze drużyny Frednowy/ Karaś (A klasa, na swoim terenie z Novoplastem Mszanowo) oraz Orzeł Ulnowo (B klasa, na wyjeździe z Jordanem Kazanice). ITR Jeziorak Iława pauzuje w tej kolejce.