Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

„Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste”, czyli happening na kolejowym dworcu

2015-03-18 17:32:54 (ost. akt: 2015-03-18 16:41:21)

Autor zdjęcia: Dariusz Akierman

Na dworcu PKP Iława Główna uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej z Susza — wraz ze swoją wychowawczynią, Katarzyną Prus — przeprowadzili dziś dwugodzinny happening w ramach ogólnopolskiej akcji „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste”.

Przechodniom i pasażerom wręczane były ulotki, odbyły się też pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieciaki w zaskakująco fachowy sposób odpowiadały na pytania osób przyłączających się do akcji.

— Taka sama akcja odbyła się na dziesięciu dworcach kolejowych w kraju. Muszę jednak zaznaczyć, że to nie jedyne inicjatywy podejmowane przez naszych uczniów. Braliśmy m.in. udział w biciu rekordu Guinnessa w grupowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie wielu polskich szkół, w tym także naszej, przez godzinę bili rekord — mówi Katarzyna Prus.Nauczycielka z SP Susz tłumaczy, o co w ogóle chodzi w akcji „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste”. — Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzi akcję "Ratujemy i uczymy ratować". Szkoły chcące brać w niej udział otrzymują od WOŚP mnóstwo sprzętu i materiałów, dzięki którym mogą szkolić uczniów klas 1-3 w zakresie pierwszej pomocy. Na ich świadectwach szkolnych widnieje później hologram potwierdzający udział w kursie. W naszej szkole w Suszu naprawdę ciężko by znaleźć ucznia, który nie znałby podstaw pierwszej pomocy — dodaje Katarzyna Prus.

dar, zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Chcesz się więcej dowiedzieć o akcji?

Strona internetowa akcji

Profil akcji na facebooku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages