Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Miłośnicy Iławy spotkają się 24 marca. Możesz do nich dołączyć

2015-03-17 18:00:19 (ost. akt: 2015-03-17 14:36:27)
Andrzej Lewandowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej

Andrzej Lewandowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej

Autor zdjęcia: Archiwum GI


We wtorek 24 marca w hali sportowo-widowiskowej odbędzie się zebranie członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej. Będzie to pierwsze spotkanie wielbicieli miasta i okolic po kilkuletniej przerwie.

W skład Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej wchodzi obecnie kilkadziesiąt osób. Są to przedstawiciele różnych grup, środowisk i instytucji. 
— Wszystkich nas łączy jednak jedno – miłość do miasta i regionu – przyznaje Andrzej Lewandowski, który w ostatnich latach kierował pracami Towarzystwa.

— To, że w ostatnich latach nie spotykaliśmy się regularnie, nie oznaczało, że nie działaliśmy – informuje prezes Towarzystwa. Ostatnią inicjatywą miłośników miasta i okolic było wydanie przetłumaczonej monografii dziejów Iławy „Geschichte der Stadt Deutsch Eylau”, napisanej w 1905 roku na jubileusz 600-lecia miasta przez historyka i archiwistę Karla Josepha Kaufmanna. Tłumaczenia tej ważnej dla historii miasta publikacji podjęli się Wiesław Skrobot wraz z synem Jędrzejem. – To był strzał w dziesiątkę – przyznaje Lewandowski. – Cały nakład książki rozszedł się w kilka tygodni. Chcielibyśmy w najbliższym czasie raz jeszcze wydać tłumaczenie monografii. Wiele osób o to pyta i wiele osób o to prosi.Towarzystwo od początku swojego istnienia główny nacisk kładło zresztą na działalność wydawniczą. To z jego inicjatywy na lokalnym rynku wydawniczym ukazały się takie książki, jak wydana w 1999 roku monografia Iławy czy mniejsze wydawnictwa: „Iławianie o historii miasta i okolic” oraz „Szlakiem podań i legend Pojezierza Iławskiego i dorzecza Drwęcy”.
— Obecnie mamy wiele nowych pomysłów, które chcemy zrealizować – mówi Andrzej Lewandowski. – Zależy nam na tym, by przystąpiły do nas osoby młode, które pod skrzydłami Towarzystwa mogłyby realizować swoje pasje. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje – dodaje.


Zebranie Towarzystwa Miłośników Ziemi Iławskiej odbędzie się 24 marca o godz.17:15 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości 11 B. W trakcie zebrania odbędzie się podsumowanie dotychczasowej działalności stowarzyszenia. Wybrane zostaną także nowe władze. Każdy chętny będzie mógł też złożyć deklarację przystąpienia do Towarzystwa.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages