Zawodnicy MMA z Iławy walką uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

2015-03-04 14:56:35(ost. akt: 2015-03-04 14:59:45)
Iławianie na zawodach w Sochaczewie. Od lewej strony: Kamil Lendzion, Patryk Budniewski, trener Dawid Tarasiewicz, Tomasz Makowski i Kamil Makowski

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W niecodziennych, bo nawiązujących do historii Polski zawodach udział wzięli zawodnicy MMA z iławskiej filii Arrachiona Olsztyn. Z Pucharu Polski Centralnej Pamięci Żołnierzy Wyklętych ALMMA 75, który odbył się w Sochaczewie, ekipa Dawida Tarasiewicza przywiozła trzy medale.
Były to już 75. zawody Amatorskiej Ligi MMA. Do Sochaczewa wybrała się też 4-osobowa grupa reprezentująca barwy iławskiej filii Arrachiona Olsztyn (Tomasz Makowski, Kamil Makowski, Patryk Budniewski i Kamil Lendzion). Iławianie zdobyli trzy medale.

— W zawodach wzięło łącznie udział 130 zawodników z całego kraju. Start naszych reprezentantów był bardzo udany, na czterech zawodników aż trzech wywalczyło medale — mówi trener Dawid Tarasiewicz.

Tomasz Makowski w kategorii młodzieżowiec 77 kg wywalczył srebro, Kamil Makowski zajął trzecie miejsce w rywalizacji juniorów w kat. wagowej 84 kg, a Patryk Budniewski w turnieju Pierwszego Kroku (zawody dla debiutantów) w kat. wagowej 66 kg był trzeci.

— Najbardziej jednak żałuję tego, że czwarty z naszych zawodników, Kamil Lendzion walczący w turnieju Pierwszego Kroku w kategorii 93 kg nie wygrał walki o brązowy medal. Kamil był lepszy od rywala, kilka razy doprowadził nawet do prób zakończenia walki, jednak sędziowie — nie wiedzieć czemu — uznali, że pojedynek wygrał jego rywal — relacjonuje Tarasiewicz.

Przy okazji przypominamy, że w środę 11 marca o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne seminarium szkoleniowe z trenerem Pawłem Derlaczem (Arrachion Olsztyn). Zapraszamy wszystkich chętnych, szczegóły oraz zapisy na treningach iławskiej filii Arrachiona lub pod numerem 604173866.