Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Włoska Noc w iławskiej Dwójce — ZOBACZ ZDJĘCIA

2015-02-26 10:43:47 (ost. akt: 2015-02-26 10:48:17)

Autor zdjęcia: archiwum SSP2

Podróż do Włoch? W szkole? Dlaczego nie!!! W „zielonej” wszystko jest możliwe!!! Benvenuti in Italia!!! To temat przewodni kolejnej, jubileuszowej nocy, która odbyła się w samorządowej szkole podstawowej nr 2 w Iławie.

Już od pięć lat nauczycielki popularnej "zielonej" szkoły organizują w szkole noc dla uczniów. Co roku inna myśl przewodnia i inne zabawy.

Tegoroczna wyprawa to wyjazd do kolejnego kraju Unii Europejskiej — Włoch. Poznaliśmy i utrwaliliśmy wiadomości o tej części Europy. Obejrzeliśmy prezentację i zdjęcia. Popłynęliśmy z WENECKIM GONDOLIEREM w rytm włoskich przebojów — nie tylko kanałami urokliwej Wenecji. Rozwijaliśmy naszą sprawność ruchową. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy romantycznej historii Romea i Julii.
Posłuchaliśmy i obejrzeliśmy listy pisane przez władców Polski, znanych kompozytorów i przywódców. Następnie w grupach stworzyliśmy własne listy, które zawisły pod drzewem oliwnym.

Żeby mieć siłę tworzyć, bawić się i podróżować, posililiśmy się pyszną pizzą dowiezioną przez p. Marka Dembińskiego. Smak pizzy z La Maro taki jak tej we Włoszech!

W tym roku dzieci miały sporo niespodzianek. Zainteresowałam tą formą spędzania czasu w szkole dwie instytucje: Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Antenna ENIT Varsavia — Narodową Agencję Turystyki Włoskiej w Warszawie.

Samorząd Województwa utrzymuje aktywne kontakty z dwoma regionami włoskimi na mocy porozumień o współpracy: od 1999 roku z Autonomicznym Regionem Doliny Aosty, a od 2009 roku z Prowincją Perugia. Głównymi obszarami współpracy są kultura, sport, kształcenie zawodowe i polityka społeczna. Departament Współpracy Międzynarodowej przekazał uczniom naszej szkoły włoskie publikacje, które zasilą zbiory naszej szkolnej biblioteki.

Ponadto dzieci otrzymały popularne przysmaki włoskie, które stanowiły część poniedziałkowego drugiego śniadania w szkole. Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej dostarczyła materiały informacyjne i podarunki dla wszystkich uczestników nocy oraz przepiękne albumy, które również zostaną włączone do zbiorów szkolnej biblioteki.Oprawa muzyczna i wizualne wrażenia pomogły poczuć się, jak na prawdziwej włoskiej wyprawie! Przepiękną dekorację zrobiła dla nas Monika Płoska. Wspierał te działania Michał Lenckowski i ja. Pomogli niezawodni Włodzimierz Zagrodzki i Zygmunt Majewski. Prezentację i wiadomości o odwiedzanym kraju przygotowały Sylwia Krajewska i Anna Patorska. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Anny Bąkowskiej i Anny Werengowskiej (która też była z nami już piąty raz!!!). Wsparcie medyczne i troskliwe oko Grażynki Pruchniewskiej — bezcenne.
Również w tym roku towarzyszyły nam wolontariuszki - absolwentki naszej szkoły: Martyna Bąkowska, Klaudia Nastaj, Alicja Nastaj, Joanna Ciuba i Marysia Drzymalska. Dziewczyny jak zawsze spisały się na medal. Dziękujemy!!!

Wrażeń wiele. Niespodzianek i prezentów również. Kolejne wspólne działanie klas III a i III b zakończone sukcesem. Bo, jak powiedział Alen Baxton: „Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście”. Za tę odrobinę szczęścia i niezapomnianą noc w szkole wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie DZIĘKUJĘ!

Iwona Drzymalska
Foto: M. Płoska, S. Krajewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages