Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Mammobus odwiedzi powiat iławski w marcu

2015-02-25 10:08:30 (ost. akt: 2015-02-25 10:11:23)

Marzec i przypadający w tym miesiącu dzień kobiet stanowi doskonałą okazję do zgłoszenia się na bezpłatne badanie mammograficzne. Odbędą się one w Lubawie, Kisielicach, Suszu i Zalewie.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.


Mammografię będzie można wykonać w Lubawie (9 -11 marca) przy Miejskim Ośrodku Zdrowia, ul. Rzepnikowskiego 20; w Kisielicach (11 marca) przy Urzędzie Miasta, ul. Daszyńskiego 5; w Suszu 12 i 13 marca przy Przychodni Zdrowia, ul. Wybickiego 9 oraz w Zalewie (12 marca) na placu nad jeziorem koło Muszli Koncertowej, ul. Kolejowa.


Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

red. mr

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages