Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Warmia i Mazury Pływają, Iława także

2015-02-07 10:15:30 (ost. akt: 2015-02-07 10:46:53)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wszyscy malkontenci, którzy ciągle uważają, że iławski basen powstał niepotrzebnie, powinni dziś rano wybrać się do niego na zawody pływackie z cyklu Warmia i Mazury Pływają. Przekonaliby się wówczas, jak ten obiekt ważny jest dla wielu miłośników sportu i rekreacji. Zobacz zdjęcia.

Iławski basen po raz kolejny stał się areną zmagań pływaczek i pływaków walczących o jak najlepszy wynik w zawodach z cyklu Warmia i Mazury Pływają — dziś zostały rozegrane piąte zawody.

Impreza odbywa się jednocześnie w sześciu miastach naszego województwa: w Iławie, Gołdapi, Olecku, Dobrym Mieście, Olsztynie i Ostródzie i trwać będzie do maja (zawody odbywają się w pierwszą sobotę każdego miesiąca). Pływaczki i pływaków czekają więc jeszcze trzy starty eliminacyjne no i wielki finał, który w czerwcu odbędzie się w Olsztynie.

W edycji 2013/14 wystartowało łącznie 4025 osób, w tym 1024 osoby w Iławie. — Byliśmy też najliczniejszą ekipą na finale w Olecku — zauważa Radosław Burza z iławskiej szkoły pływania Orka.

Osoby, które chciałyby wystartować w pływackich zmaganiach zapraszamy na stronę www.warmiaimazury.plywaja.pl. Tam też można znaleźć wszystkie wyniki i klasyfikację zawodów. Do uczestnictwa zachęcamy zwłaszcza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych — reprezentacja szkolna, która zdobędzie najwięcej punktów, wygra dla swojej placówki komputer stacjonarny z monitorem. Do tego prowadzona jest klasyfikacja rodzinna (do wygrania jest laptop).

Zawodniczki i zawodnicy do 12 roku życia pływają na dystansie 25 metrów, natomiast powyżej tego wieku — na 50 metrów.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. liwia #1659177 | 83.9.*.* 8 lut 2015 13:22

  Żenada. Tak Iława pływa, ale proszę mi odpowiedzieć jak ma pływać 2 - letnie i 4- letnie dziecko? wisząc na rodzicach? czy w tym pseudobasenie dla dzieci, gdzie kapia się wszyscy? proszę udać się Ostródy i zobaczyć jak wyglada basen dla dzieci, małe zjeżdzalnie , zamek , foka , grzybek , rwąca rzeka. W Ilawie to szkoda czasu i pieniędzy. Dla kogo ten basen jest , bo napewno nie dla matek z małymi dziecmi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages