Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Tłumy na iławskim basenie podczas zawodów Mikołajkowych

2014-12-08 15:55:23 (ost. akt: 2014-12-08 14:22:29)

Autor zdjęcia: Marek Karbowski

— Pływanie w Iławie się rozwija, widać to po frekwencji na zawodach. Akcja z cyklu Warmia i Mazury Pływają jest coraz bardziej rozpoznawalna w naszym województwie i nie tylko. Świadczyć może o tym udział w tej imprezie osób spoza naszego regionu — mówi Zbigniew Głąbiński, organizator iławskich zawodów z cyklu Warmia i Mazur Pływają. W sobotę odbyły się zawody Mikołajkowe. Zobacz zdjęcia.

Zawody z cyklu Warmia i Mazury Pływają odbywają się jednocześnie w sześciu miastach województwa warmińsko-mazurskiego. Iława była druga w klasyfikacji frekwencji, jeśli chodzi o ostatnie, weekendowe zmagania. Lepsze od miasta nad Jeziorakiem było tylko Olecko. W sobotę w pływalni przy ul. Biskupskiej odbyły się zawody Mikołajkowe.
— Muszę jednak zauważyć, że w iławskich zawodach brało udział więcej dzieci i młodzieży niż pokazuje to frekwencja. Dlaczego tak sądzę? Otóż nie wszystkie dzieci i młodzież, która reprezentowała swoją szkołę w sztafetach uczestniczyła w konkurencjach indywidualnych — mówi Zbigniew Głąbiński, organizator iławskich zawodów z cyklu Warmia i Mazur Pływają.

Udział w rywalizacji brały osoby z województwa pomorskiego (Gdynia), kujawsko-pomorskiego (Grudziądz, Banino), oraz powiatu olsztyńskiego (Dobre Miasto) i powiatu iławskiego (Lubawa, Susz, Rudzienice, Stradomno, Nowa Wieś, Kisielice, Tynwałd oraz Iława).Basen pękał w szwach. Nauczyciele, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz znajomi i krewni — na sobotnich zawodach było mnóstwo osób zainteresowanych rywalizacją swoich reprezentantów.
Organizatorzy na Mikołajki przygotowali jednakowe paczki ze słodyczami dla wszystkich uczestników. — Po minach obdarowanych widać było zadowolenie oraz chęć brania udziału w kolejnych zawodach, które odbędą się już 10. stycznia przyszłego roku — dodaje Głąbiński.

Pływanie w Iławie się rozwija, widać to po frekwencji na zawodach. Akcja z cyklu Warmia i Mazury Pływają jest coraz bardziej rozpoznawalna w naszym województwie i nie tylko. Świadczyć może o tym udział w tej imprezie osób spoza naszego regionu. Zawody rozgrywają się aktualnie w sześciu miastach w województwie, a już niedługo, bo od stycznia 2015 roku dołączy do nas Kompleks Rekreacyjno-Rehabilitacyjny ZDROWE BRANIEWO w Braniewie. W tym miejscu należy też wspomnieć o zwiększeniu zainteresowania w Iławie wśród starszych uczestników zabawy w pływanie. Jest to na pewno sukces instruktorów oraz trenerów pływania Stowarzyszenia Szkoła Pływania ORKA. Nauczanie pływania to jedno, natomiast przekonanie tych osób do wzięcia udziału w zawodach to jest dopiero wyzwanie i wielka sztuka — ocenia organizator iławskich zawodów.

Frekwencja ostatnich zawodów:
- Olsztyn: 84 osoby
- Gołdap: 49 osób
- Ostróda: 46 osób
- Dobre Miasto: 58 osób
- Iława: 157 osób
- Olecko: 170 osób

Sprawdź wyniki zawodów Mikołajkowych.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages