Kadetki Zrywu są na czele ligi wojewódzkiej

2014-12-02 11:48:40(ost. akt: 2014-12-02 11:59:09)

Bardzo dobry turniej rozegrały w Elblągu młode siatkarki Zrywu-Volley. Iławianki wygrały dwa mecze, dzięki czemu zwyciężyły w turnieju I ligi wojewódzkiej kadetek i awansowały na pierwsze miejsce tabeli rankingowej.
Trzeci turniej I ligi wojewódzkiej kadetek (łącznie są cztery ligi) został rozegrany w niedzielę (30 listopada) w Elblągu. W pierwszym meczu turnieju gospodynie pewnie pokonały Olimp Bartoszyce 3:0. Po nim nastąpiło spotkanie Zryw — Olimp.

— Do swojego pierwszego pojedynku nasze zawodniczki przystąpiły bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Po skutecznej grze, szczególnie punktując na zagrywce i skutecznie kończąc kontrataki, nasze kadetki w godzinę pokonały swoje rywalki z Bartoszyc 3:0 — relacjonuje Mieczysław Pietroczuk, trener iławskiego zespołu.

Po raz kolejny w historii turniejów ligi kadetek o kolejności decydował więc mecz pomiędzy zespołami z Elbląga i Iławy. Siatkarki Zrywu oraz sztab trenerski do spotkania ze swoimi rywalkami przygotowali specjalny plan taktyczny, który zawodniczki miały z precyzją i cierpliwością realizować.
— Był to bardzo ciekawy, stojący na wysokim poziomie sportowym pojedynek pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami w tegorocznych rozgrywkach ligowych kadetek. Ciekawe akcje w ofensywie oraz spektakularne obrony po obu stronach siatki, nagłe zwroty akcji w przebiegu setów i w meczu — to wszystko rozgrzewało publiczność, siatkarki i nas, trenerów — mówi Pietroczuk.

O zwycięstwie w dwóch pierwszych setach decydowały skutecznie rozegrane końcówki przez siatkarki Zrywu i to one wygrywały kolejno 25:23 i 25:22. Trzeci set to wyrównana gra obu zespołów, lecz pod jego koniec lepiej na boisku prezentowały się kadetki Truso wygrywając tę partię 25:20. — Czwarty set, podobnie jak poprzednie partie tego meczu, był wyrównany. Zawodniczki wprowadzone na boisko pomogły w odniesieniu zwycięstwa w tym secie, jak i w całym meczu — kończy iławski szkoleniowiec.

Wygraną w tym turnieju nasze siatkarki zapewniły sobie organizację kolejnego, trzeciego turnieju ligowego. Odbędzie się on w hali sportowej "Mechanik" w Iławie w niedzielę 14 grudnia. W rozgrywkach oprócz gospodyń z Iławy wystąpią zespoły MKS Truso Elbląg i SMS MLKS Foto Ola Ostróda.
Iławianki dzięki zwycięstwu w Elblągu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli rankingowej.

Skład Zrywu-Volley Iława: Joanna Karpińska - kapitan zespołu, Sandra Korusiewicz, Natalia Mejka, Kamila Sitnik, Monika Gorzka, Aleksandra Tomaszewska, oraz Aleksandra Bludau, Karolina Laskowska. Trener: Mieczysław Pietroczuk