ILF: Zawbud i ITR liderami ligowych tabel

2014-12-01 13:07:45(ost. akt: 2014-12-01 13:23:16)
Spotkanie I ligi, pomiędzy Spomerem i Nil/ Frick Gym, rozpoczęło się od minuty ciszy. Piłkarze obu drużyn, kibice i organizatorzy ILF chcieli w ten sposób uczcić pamięć zmarłego niedawno Andrzeja Dymowskiego, osoby oddanej naszej lokalnej piłce nożnej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Nie ma w pierwszej lidze Iławskiej Ligi Futsalu drużyny, która nie straciłaby punktów. Liderem po czterech kolejkach jest Zawbud Klubokawiarnia. W sobotę rozgrywki rozpoczęła druga liga ILF, na prowadzeniu w ligowej tabeli jest ITR Jeziorak. Sprawdź wszystkie wyniki weekendowych spotkań, zobacz tabele i zdjęcia.
Druga liga rozgrywki rozpoczęła tydzień po inauguracji pierwszej ligi. W niższej klasie rozgrywkowej walczy osiem drużyn, awans uzyskają dwie najlepsze w klasyfikacji końcowej (o ile oczywiście będą chciały wejść do pierwszej ligi, bo z tym w iławskich rozgrywkach bywa różnie).
Na prowadzeniu jest ITR Jeziorak (w II lidze grają jeszcze juniorzy młodsi ITR-u), który w sobotę wygrał dwa mecze, z DRV i juniorami GKS-u Wikielec.

Pierwsze niedzielne spotkanie I ligi, pomiędzy Spomerem i Nil/ Frick Gym, rozpoczęło się od minuty ciszy. Piłkarze obu drużyn, kibice i organizatorzy ILF chcieli w ten sposób uczcić pamięć zmarłego niedawno Andrzeja Dymowskiego, osoby oddanej naszej lokalnej piłce nożnej (Andrzej Dymowski zajmował się m.in. boiskami na iławskim stadionie. Kibice mogą go także kojarzyć z meczu Jezioraka Iława z Hutnikiem Kraków, podczas którego sam trzymał ogrodzenie na które napierali fani drużyny przyjezdnej). W drużynie Nil/ Frick Gym gra syn pana Andrzeja, Piotr Dymowski.

Wracamy do samego meczu: beniaminek miał już sporą przewagę bramkową, jednak później Spomer — wykorzystując błędy rywala — prawie go dogonił. Ostatecznie jednak ekipa Nil/ Frick Gym wygrała 4:3.

Dużo emocji było także w kolejnym meczu, mierzyły się w nim dwie drużyny będące jednymi z kandydatów do walki o mistrza: Zawbud Klubokawiarnia oraz zespół Auto Best Klonowski, który po rocznej przerwie powrócił do ILF. Obie drużyny mają już na koncie tytuły mistrzowskie wywalczone w poprzednich latach. To spotkanie także zakończyło się wynikiem 4:3, na korzyść Zawbudu, który z 10 punktami na koncie zasiada na fotelu lidera (w drugim meczu pokonał Kleks Maczka 5:1).

Drużyna Zenona Klonowskiego poczuła jednak wczoraj smak zwycięstwa, i to w pojedynku z silnym rywalem. Gajerek przegrał z Auto Best 1:2.

Póki co, największym zaskoczeniem (na minus) jest postawa drużyny Kolmax Wikielec. Obrońcy tytułu mistrzowskiego (w poprzednim sezonie drużyna grała jako StalGaz Wikielec) w trzech meczach ugrali tylko trzy punkty. Trzeba też jednak pamiętać, że w pierwszej serii Kolmax mierzył się z trudnymi rywalami: Gajerkiem i Zawbudem.

W najbliższą środę (3. stycznia) w iławskiej hali sportowo-widowiskowej zostaną rozegrane dwa zaległe mecze; godz. 18.00 StalGaz Wikielec U-16 - Nil/Frick Gym, godz. 18.35 StalGaz Wikielec U-16 — Kolmax.

W najbliższy weekend — z uwagi na turniej tańca sportowego — ILF nie gra. Spotkania III terminu I ligi i II terminu II ligi zostaną rozegrane w dniach 13-14 grudnia.

WYNIKI

I LIGA, 3 i 4 kolejka
Spomer — Nil/Frick Gym 3:4 (1:3)
Auto Best Klonowski — Zawbud Klubokawiarnia 3:4 (2:1)
Spomer — Constract 1:0 (0:0)
Zawbud Klubokawiarnia — Kleks Maczka 5:1 (3:0)

Constract404:10

W kolejnych rubrykach miejsce, nazwa drużyny, liczba rozegranych meczów, liczba punktów, bilans goli