Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Święto Narodowe w „Koperniku”

2014-11-10 13:12:34 (ost. akt: 2014-11-10 10:49:51)

Autor zdjęcia: AS

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.

W iławskim gimnazjum samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika uroczyste apele z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w piątek, 7 listopada przed dniami wolnymi (w naszym gimnazjum poniedziałek odrabiany będzie w sobotę, 15 listopada, więc do szkoły przychodzimy dopiero w środę, 12 listopada).

Przywitanie zebranych przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, Szymona Oleksowa, wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu państwowego oraz prezentacja montażu słowno - muzycznego przez uczniów klasy II d i uczennicę z kl. II b to świetnie przygotowany projekt edukacyjny pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Elżbiety Kozłowskiej.

Projekt został zaprezentowany wszystkim uczniom naszego gimnazjum i przyjęty owacyjnie. Pani dyrektor, Aleksandra Skubij podkreśliła patriotyczny charakter tego święta, odwołując się do legendy Legionów Polskich jeszcze z czasów rozbiorowych i nawiązując do kontrowersyjnych wypowiedzi prezydenta Rosji o pakcie Ribentrop – Mołotow. Podkreśliła, jak wciąż bardzo ważna jest dobra znajomość historii własnego kraju.

konsultacja historyczna oraz prezentacja PowerPoint - Danuta Aud
dekoracja - Wojciech Kopczyński
szkolny zespół muzyczny - Piotr Błaszkiewicz, Krzysztof Kasprowicz, Wojciech Wiśniewski
nagłośnienie - Krzysztof Kasprowicz.

WKPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GS1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages