Ola i Iwona - siatkarki z "Żeromka" to dziewczyny na medal!

2014-11-02 09:00:00(ost. akt: 2014-11-01 15:18:22)
Aleksandra Stępień i Iwona Kulińska to utalentowane uczennice iławskiego liceum, które mają na koncie wiele sukcesów

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Przeżywamy sukcesy polskich siatkarzy w czasie Mistrzostw Świata, warto więc przy okazji pochwalić się naszymi siatkarkami, których osiągnięcia są bardzo imponujące.

Aleksandra Stępień i Iwona Kulińska to uczennice klasy II g, o profilu biologiczno-chemicznym. Ich wychowawczynią jest Anna Tatarek. Obie od dłuższego czasu grają w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Zryw-Volley Iława. Iwonę oprócz grania interesuje również sędziowanie tej dyscypliny, a Ola od podstawówki zafascynowana jest jazdą konną. Dziewczyny zaangażowane są również w siatkówkę szkolną. Opiekunką drużyny jest nauczycielka wychowania fizycznego Grażyna Sendlewska.
Reprezentacja "Żeromka" zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski.

Aleksandra ma na swoim koncie wiele sukcesów. Od 2013 r. należy do Kadry Narodowej siatkówki plażowej. Jej najświeższym i największym osiągnięciem jest wicemistrzostwo Europy do lat 18 w siatkówce plażowej na zawodach, które odbyły się w Kristiansandzie w Norwegii. Licealistka zdobyła także wicemistrzostwo Polski w siatkówce plażowej, w kategorii juniorek oraz brązowy medal w kategorii kadetek. Wystąpiła również w Porto w Portugalii, gdzie na Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej do lat 19, zajęła 25 miejsce. W rozgrywkach halowych w kategorii kadetek zdobyła natomiast 4 miejsce. W Mistrzostwach Polski Liceów w rozgrywkach halowych zajęła miejsce 2.

Iwona również ma się czym pochwalić. Jej największym osiągnięciem jest 5 miejsce w kategorii kadetek. Dziewczyna odnosi także sukcesy w siatkówce halowej. W tym roku grała na Mistrzostwach Polskiej Piłki Siatkowej w kategorii kadetek, gdzie wraz z zespołem zajęły 4 miejsce. Należy też wspomnieć, że uczennica zdobyła mistrzostwo województwa w biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

Jesteśmy pełni podziwu dla niewątpliwego talentu obu dziewczyn. O ich ciężkiej pracy i wytrwałości świadczą te niesamowite osiągnięcia. Oli i Iwonie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.