Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Piotr Matysiak pozostanie szefem gminnego sportu

2014-10-08 11:15:58 (ost. akt: 2014-10-08 10:21:16)
Piotr Matysiak, nowy-stary przewodniczący gminnego zrzeszenia LZS Iława

Piotr Matysiak, nowy-stary przewodniczący gminnego zrzeszenia LZS Iława

Autor zdjęcia: archiwum GZ LZS

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyło się sprawozdawczo-wyborcze zebranie delegatów Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Iławie. W zebraniu uczestniczyli delegaci z wszystkich kół i klubów działających na terenie gminy Iława – łącznie 46 osób.

Zebrani wysłuchali sprawozdania z działalności Gminnego Zrzeszenia LZS w Iławie za okres 4-letniej kadencji, które przedstawił Piotr Matysiak, przewodniczący ustępującego Zarządu GZ LZS.

— Sport gminy Iława w omawianym okresie odnosił spore sukcesy na arenach powiatowych, wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych co znalazło odzwierciedlenie w współzawodnictwie sportowym prowadzonym od kilkunastu lat przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie — zauważa Zdzisław Patoła, sekretarz GZ LZS.

Podczas zebrania sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący Artur Kijewski. Wytyczono także kierunki działania dla nowo wybranego zarządu na najbliższe 4 lata.

Obecny na zjeździe wójt Krzysztof Harmaciński podkreślił, że sport w gminie Iława odnosi spore sukcesy dzięki zaangażowaniu działaczy LZS. Natomiast Marek Jaczun (sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Olsztynie) i Henryk Dzierzęcki (przewodniczący rady powiatu iławskiego) mówili, że bardzo dobre wyniki sportowców gminy nie byłyby możliwe, gdyby nie troska wójta o rozwój sportu, o poprawę infrastruktury sportowej (budowa nowych boisk), boisk wielofunkcyjnych oraz modernizację już istniejących obiektów.

W czasie obrad wielu działaczy LZS z terenu gminy Iława uhonorowano odznakami „Za Zasługi dla Sportu” (odznaka przyznawana przez Ministra Sportu), odznakami „Zasłużony działacz LZS”, oraz Złotą, Srebrną, Brązową Honorową Odznaką LZS. Wręczono statuetki specjalne i podziękowania (szczegóły poniżej).

Matysiak pozostanie szefem
Najważniejszą częścią spotkania było tajne głosowanie, w którym delegaci wybrali nowy 11-osobowy zarząd GZ LZS i Komisję Rewizyjną.

W wyborach na przewodniczącego gminnego zrzeszenia sportowego ponownie wybrano Piotra Matysiaka, viceprzewodniczącym został Wiesław Mendik, sekretarzem jest Zdzisław Patoła, skarbnikiem Adam Przybilski, a członkami GZ LZS zostali: Józef Goryński, Mariusz Musiał, Karlos Patorski, Marian Szkamelski, Krzysztof Soja, Marcin Jackowski, Rafał Żuchowski.
Komisja Rewizyjna będzie pracowała w składzie: Stanisław Dobies (przewodniczący), Artur Kijewski (skład komisji zostanie uzupełniony)

Wybrano także 8 delegatów na Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Olsztynie. Delegaci na Zjazd: Krzysztof Harmaciński, Bolesław Jurczak, Zdzisław Patoła, Piotr Matysiak, Marian Szkamelski, Adam Przybilski, Janusz Śliżewski, Karlos Patorski.
Zarząd GZ LZS dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lasecznie za udostępnienie sali i pomoc w przeprowadzeniu obrad.

ODZNAKI OTRZYMALI

Za Zasługi dla Sportu (odznaka przyznawana przez Ministra Sportu): Mariusz Jajkowski, Piotr Matysiak, Zdzisław Patoła, Marian Szkamelski.
Zasłużony Działacz LZS: Adam Przybilski, Krzysztof Zieliński.
Złota Honorowa Odznaka LZS: Zbigniew Adamski, Józef Goryński, Krzysztof Sadowski, Krzysztof Soja, Mariusz Śliżewski.
Srebrna Honorowa Odznaka LZS: Wiesław Mendik, Karlos Patorski, Rafał Żuchowski.
Brązowa Honorowa Odznaka LZS: Zenon Jabłoński, Marcin Lisiak, Sławomir Borkowy, Tomasz Borkowy, Paweł Błaszczyk, Artur Kijewski, Dariusz Woźnicki, Zdzisław Dobrzyński, Waldemar Lasch.
Statuetkę specjalną za wybitny wkład w rozwój sportu gminy Iława w latach 2010-2014 przyznano wójtowi Gminy Krzysztofowi Harmacińskiemu. Taką samą statuetkę otrzymał Roman Piotrkowski, przewodniczący Rady Gminy Iława. Podziękowania za bardzo dobrą współpracę z GZ LZS w Iławie z rąk Piotra Matysiaka otrzymał Marek Jaczun, a za jego pośrednictwem Marek Konopka (senator RP oraz przewodniczący WMZ LZS w Olsztynie) i Waldemar Buszan (z-ca Dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego).

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. msowul #1503182 | 95.51.*.* 9 paź 2014 08:21

  moje gratualcje panie piotrze-!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marszałek #1502708 | 89.228.*.* 8 paź 2014 16:17

  Zebys Matysiaku Piotrze nie pozował z ręką w kieszeni, to byłbys dla mnie gościm do rozmowy o naprawie iławskiej rzeczypospolitej piłkarskiej. Ale nie skonczyłę jeszcze. Masz postwę włąściwą by sięgnąć po władzę w IKS i dokonać przewrotu historycznego, by Iława zapami etała cie ze 100 lat po nas.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages