Wikielec ograł rezerwy Stomilu

2014-09-28 11:05:48(ost. akt: 2014-09-28 11:10:24)

Przynamniej do końca meczu Victorii Bartoszyce z prowadzącą w IV lidze Granicą Kętrzyn GKS Wikielec będzie liderem ligowej tabeli. Wczoraj (sobota 27 września) drużyna Marka Witkowskiego pokonała na swoim boisku Stomil II Olsztyn po golach – uwaga! – 16-letniego Radosława Kruczkowskiego oraz 40-letniego Remigiusza Sobocińskiego.
GKS Wikielec – Stomil II Olsztyn 2:0 (0:0)
1:0 – Kruczkowski (78), 2:0 – Sobociński (87)

WIKIELEC: Kula – Jajkowski, Kolcz, Kacperek, Kruszyński, Kołakowski (60 Kruczkowski), Suchocki (Klein), Szkamelski, Kolibowski, Ludwiczak, Sobociński

Egzotycznie było wczoraj na boisku w Wikielcu, a to m.in. za sprawą dwóch Japończyków, którzy wystąpili w pierwszym składzie olsztyńskiej drużyny. Naoya Shibamura miał dbać o to, aby GKS jak najrzadziej atakował bramkę Stomilu, natomiast Yasuhiro Kato rozgrywał akcję drużyny gości.

Stomil przez kilka ostatnich minut pierwszej połowy oraz przez całą drugą część spotkania grał w dziesiątkę: czerwoną kartkę (efekt dwóch żółtych) obejrzał bowiem Jakub Kostrzewa.

Drużyna z Wikielca zwycięstwo zapewniła sobie w końcówce meczu. Pierwszą bramkę strzelił zaledwie 16-letni Radosław Kruczkowski (wszedł w drugiej połowie za Adama Kołakowskiego), natomiast wynik ustalił snajper-weteran, Remigiusz Sobociński.
Dzięki zdobyciu trzech punktów GKS przeskoczył w tabeli lidera, Granicę Kętrzyn, która dziś gra u siebie z Victorią Bartoszyce.

Jutro na naszym portalu zamieścimy wszystkie wyniki drużyn piłkarskich grających w IV lidze, okręgówce oraz A i B klasie.