Poznaj żeńską drużynę ITR Jeziorak Iława

2014-09-17 09:45:26(ost. akt: 2014-09-18 10:32:22)
Drużyna dziewcząt ITR Jeziorak Iława z trenerem Adamem Klinickim (z lewej) i Andrzejem Sobiechem (z prawej)

Drużyna dziewcząt ITR Jeziorak Iława z trenerem Adamem Klinickim (z lewej) i Andrzejem Sobiechem (z prawej)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W sekcji piłki nożnej Iławskiego Towarzystwa Rekreacyjnego powstała nowa drużyna. Żeńska drużyna! Zespół ITR Jeziorak nie został na razie zgłoszony do rozgrywek, póki co drużyna trenuje i gra mecze towarzyskie. Przy okazji, za naszym pośrednictwem, zaprasza do siebie na treningi.
W drużynie trenują dziewczyny z Rudzienic, Nowej Wsi, Karasia, Szałkowa, Iławy... Większość piłkarek przeszło niedawno do ITR-u z GKS-u Wikielec. Treningi rozpoczęły się 15. sierpnia, prowadzi je Adam Klinicki.

— W tym roku nie zdążyliśmy zgłosić drużyny do rozgrywek III ligi, było już na to za późno, jednak spokojnie. Mamy teraz przynajmniej czas na zebranie kadry i zgranie zespołu — mówi Andrzej Sobiech, szef sekcji piłkarskiej w Iławskim Towarzystwie Rekreacyjnym. W zespole są dziewczynki z roczników 2000, 2001, 2002 — trzecia liga, obejmująca swym zasięgiem terytorialnym województwo warmińsko-mazurskie, została stworzona dla drużyn z takich właśnie kategorii wiekowych.

Genów nie oszukasz
Na razie żeńska ekipa rozgrywać będzie sparingi (ostatnio przegrała 0:3 z kadrą województwa) i turnieje (ITR chce wystartować w eliminacjach mistrzostw Polski młodzików), jednak iławski klub docelowo chce zgłosić zespół do rozgrywek ligowych.

— Aktualnie trenuje u nas 18 zawodniczek. Musimy jeszcze uzupełnić kadrę, najlepiej jakbyśmy mieli w drużynie około dwudziestu czterech piłkarek — mówi trener Adam Klinicki. Przy okazji namawiamy więc do zapisania się na treningi do żeńskiej drużyny ITR-u, to może być początek fajnej, sportowej przygody. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 18.00 na stadionie miejskim w Iławie (ul. Sienkiewicza 1).

Trener Klinicki prowadził już także drużynę chłopców. Jaka jest różnica pomiędzy nimi a dziewczętami jeśli chodzi o futbol, które cechy wyróżniają piłkarki? — Dziewczyny wykazują się dużo większą ambicją, zadziornością i wolą walki, to podstawowa różnica. One naprawdę potrafią grać w piłkę — ocenia Adam Klinicki.

Jak się okazuje, miłość do piłki przechodzi w genach nie tylko w linii ojciec — syn, ale także w linii ojciec — córka. W ITR-ze trenują m.in. córki Piotra Pasika, Piotra Dymowskiego i Arkadiusza Klimka, wychowanków Jezioraka Iława.
Rodzinę Pasików w drużynie reprezentują aż dwie piłkarki, Agata i Aleksandra. — Dziewczyny same chciały pójść na pierwszy trening, ja absolutnie nie ingerowałem w ich decyzję. Dowiedziały się od koleżanek, że powstaje nowa drużyna i postanowiły spróbować swych sił — mówi Piotr Pasik, który na boisku był rozgrywającym. W środku pola grał też przeważnie jego brat Paweł (występował m.in. w Zagłębiu Lubin), tymczasem Aleksandra postanowiła zostać bramkarką. Chyba pierwszą w historii rodziny? — Na to wychodzi — po chwili zastanowienie z uśmiechem stwierdza ojciec Piotr.

Pozycji po ojcu nie odziedziczyła też Wiktoria, córka napastnika Arkadiusza Klimka, która gra w obronie. — I muszę przyznać, że w defensywie radzi sobie całkiem nieźle — ocenia były zawodnik Stomilu Olsztyn, greckiego Panionosu czy szkockiego Heart of Midlothian FC.

ITR szuka sponsorów
Klub z dużym entuzjazmem przystąpił do tworzenia żeńskiej drużyny, żeby jednak istniała ona dalej, potrzebne są pieniądze na działalność. — Nasze środki i możliwości są bardzo skromne, dlatego zwracamy się do firm i instytucji z Iławy i okolic o finansową pomoc. Sponsorom, w zamian za pieniążki, gwarantujemy reklamę zamieszczoną na stadionie miejskim w Iławie oraz na naszych strojach — mówi Andrzej Sobiech. Dla ewentualnych darczyńców i sponsorów podajemy numer telefonu do Andrzeja Sobiecha: 601 671 603.

Grają w ITR-ze

Aktualnie kadra drużyn dziewcząt ITR-u Jezioraka Iława prezentuje się następująco:
Martyna Cebeniak, Dominika Chaber, Wiktoria Klimek, Julia Pietrzak, Marysia Rozicka, Natalia Gralewska, Natalia Kaczorowska, Zuzanna Dymowska, Aleksandra Słomska, Nikola Gurgielewicz, Agata Pasik, Aleksandra Pasik, Klaudia Wesołowska, Paulina Gładek, Sandra Rozicka

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CZarus z IKS #1530491 | 46.186.*.* 2 lis 2014 17:36

    Trener od metodyki kondycji techniki i taktyki w jednym to błąd. Koneczne jest spojrzenie fachowca od pracy nad wydolnością, wytrzymałością i tzw kondycją fizyczną, fundamentem sukcesów. O tym mówił Lewy. Ale pewno ten wasz trener wszystko wie, jak od lat polscy trenerzy p. nożnej i tak macie...że kopiecie anie gracie. Ja ich widzialłem w grze. Ona są fenomenalne, one robią wrażenie niesamowite, ja nie zdawałem sobe sprawy, ze tak grają z zapałem młode pisklęta zaledwie. Przecięż one grają jak niektózy chłopcy nasi po 3 latach szkolenia.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Kibic #1487017 | 109.243.*.* 17 wrz 2014 20:14

    Sandra Rozicka ? A nie Cyglicka przez przypadek ?

    odpowiedz na ten komentarz

  3. kibic #1486902 | 89.228.*.* 17 wrz 2014 17:47

    Czy oprócz Klinickiego i Synowca to nie ma innych w Iławie Co tu się zmienia?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  4. dfd #1486781 | 83.9.*.* 17 wrz 2014 14:36

    to w Wikielcu byla żeńska drużyna??

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5