środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

IV półmaraton iławski. Program i trasa dojazdu

2014-09-04 13:47:18 (ost. akt: 2014-09-07 09:08:27)
Ambasadorką Iławskiego Półmaratonu jest Marta Chodorowska. Aktorka z Iławy w 2012 roku dała sygnał do startu biegu

Ambasadorką Iławskiego Półmaratonu jest Marta Chodorowska. Aktorka z Iławy w 2012 roku dała sygnał do startu biegu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Już ponad sześćset osób zapisało się do IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego. Internetowy system zgłoszeń jest już zamknięty, istnieje jednak jeszcze możliwość zapisania się do zawodów na miejscu. Licząca ponad 21 kilometrów trasa będzie wiodła m.in. brzegiem najdłuższego jeziora w Polsce, Jezioraka.

Organizatorzy postanowili nie kombinować przy trasie Iławskiego Półmaratonu. Słusznie uznali, że nie ma potrzeby zmieniania dobrego na lepsze, dlatego też trasa będzie identyczna jak w dwóch poprzednich edycjach największej sportowej imprezy w Iławie.

— Głównym atutem trasy są, co podkreślają sami uczestnicy, walory estetyczne — mówi Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, które organizuje IP przy znacznym wsparciu marki LOU PRE oraz Hotelu „Port 110” w Iławie.

Tradycyjnie, z mostu w niedzielę
Zgodny z tradycją będzie też dzień organizowania biegu (pierwsza niedziela września) oraz pora startu. O godzinie 11.00 lekkoatleci ruszą w trasę z mostu znajdującego się nad jeziorem Jeziorak, na ulicy Konstytucji 3 Maja.

Pobiegną na północ, w kierunku miejscowości Tynwałd i Jażdżówki. Następnie zawrócą i przez Szałkowo kierować się będą do Iławy. Właśnie tu natrafią szczególnie na walory estetyczne, o których mówi dyrektor Żmudziński. Przyznajemy: ze ścieżki pieszo-rowerowej znajdującej są tuż nad Jeziorakiem rozpościerają się naprawdę piękne widoki na jezioro i na Wielką Żuławę, największą śródlądową wyspę w Polsce.

W dzisiejszych czasach każda szanująca się porządna impreza sportowa musi mieć swoich ambasadorów, najlepiej jak są nimi znane osoby np. z telewizji. Organizatorzy Półmaratonu LOU PRE nie musieli ich długo i daleko szukać; od pierwszej edycji najważniejszą ambasadorką imprezy jest pochodząca z Iławy aktorka Marta Chodorowska (znana m.in. z serialu "Ranczo", gdzie gra córkę wójta).

W działaniach promocyjnych Iławski Półmaraton wspierany jest także przez Sebastiana Chmarę, halowego mistrza świata i Europy w siedmioboju, obecnie wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz komentatora i eksperta telewizyjnego. Sebastian Chmara potwierdził swoją obecność na IV Iławskim Półmaratonie.
"Z ogromną przyjemnością przyjmuję zaproszenie na IV Iławski Półmaraton. Piękne miasto nad Jeziorakiem znam od lat, sam biegałem w Iławie promując ideę Polska Biega, od lat podziwiam jej walory turystyczne i piękne trasy biegowe, dlatego pomysł na organizację cyklicznej imprezy biegowej właśnie w tym miejscu uważam za przysłowiowy strzał w dziesiątkę" — to opinia Chmary zamieszczona na portalu maraton-ilawa.pl.

Możesz się zapisać,
możesz ominąć korki

Zamknięty jest już internetowy system zgłoszeń do Półmaratonu, wystartuje ponad 600. uczestników. Spóźnialscy oraz ci, którzy dopiero teraz zdecydowali się na start w iławskich zawodach, będą mogli zapisać się jeszcze do nich na miejscu w biurze zawodów (hala sportowo-widowiskowa przy ul. Niepodległości 11 b). Godziny otwarcia biura: sobota, godz. 16.00 – 20.00, niedziela, godz. 8.00 – 10.00.

Głównym organizatorem IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego jest Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji przy znacznym wsparciu marki LOU PRE oraz Hotelu „Port 110” w Iławie.

Uwaga, będą utrudnienia
w ruchu drogowym!

Organizatorzy IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego informują, iż w związku z organizacją imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Iławy i okolic w dniu 7 września (niedziela) w godz. 10.30 – 14.00.

Linia startu IV Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na ul. Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3-go Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewską skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd.
W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do Iławy uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości Hali Sportowo-Widowiskowej i Amfiteatru Miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

IV Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

Na czas biegu planowane jest całkowite wstrzymanie ruchu pojazdów na ul. Konstytucji 3-go Maja, a tranzyt drogą krajową nr 16 przez miasto będzie odbywał się wyznaczonym objazdem, wiodącym ulicami: Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Mickiewicza i Biskupska.

UWAGA KIEROWCY: na trasie objazdu nastąpi zmiana organizacji ruchu!
Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu imprezy. Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności i proszą o wyrozumiałość.

Mapa biegu IV Iławskiego Półmaratonu
Plan objazdu DK 16

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages