Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

IV Iławski Półmaraton — to już w najbliższą niedzielę

2014-09-01 11:41:36 (ost. akt: 2014-09-01 13:56:10)
Tradycyjnie start biegu głównego odbędzie się na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja o godz. 11.00

Tradycyjnie start biegu głównego odbędzie się na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja o godz. 11.00

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

7 września odbędzie się czwarta edycja największej masowej imprezy sportowej organizowanej w Iławie – IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego. Do biegu głównego zapisało się już 600 osób. Elektroniczny system, poprzez który uczestnicy mogli się zapisywać, jest już zamknięty, ale biuro zwodów będzie czynne jeszcze w sobotę i niedzielę (6 i 7.09) i tam będzie można się jeszcze zapisać.

Tradycyjnie start biegu głównego odbędzie się na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja o godz. 11.00. Trasa biegu głównego: Iława – Kamień Duży – Kwiry – Tynwałd – Jażdżówki – Szałkowo – Iława.
— Jest ona niezmienna od 2012 r. Głównym atutem trasy są, co podkreślają sami uczestnicy, walory estetyczne. Część trasy biegnie m.in. wzdłuż malowniczych brzegów Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce — mówi Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, organizatora Półmaratonu.

Biuro zawodów mieścić się będzie w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Niepodległości 11b.

IV Iławski Półmaraton oprócz biegu głównego ma także imprezy towarzyszące (Młody Maratończyk, Marsz Nordic Walking). Będą one rozgrywane na ścieżce pieszo-rowerowej wokół Małego Jezioraka. Początek godz. 11.15 (ok. kwadransa po starcie biegu głównego).

IV Iławski Półmaraton mocno wspierają osoby medialne – pochodząca z Iławy aktorka Marta Chodorowska (serial „Ranczo”) oraz Sebastian Chmara (halowy mistrz świata i Europy w siedmioboku, obecnie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz komentator i ekspert telewizyjny). Sebastian Chmara potwierdził swoją obecność na IV Iławskim Półmaratonie.

Duże wyzwanie logistyczne

Organizacja Półmaratonu to duże wyzwanie logistyczne. W samym zabezpieczeniu trasy udział weźmie blisko 100 osób, wśród nich m.in. ci, którzy są z nami od samego początku. Mowa o iławskich harcerzach, członkach OSP Iława, nauczycielach i uczniach z iławskich szkół, wolontariuszach Zarządu Rejonowego PCK.

Mocną stroną IV Iławskiego Półmaratonu, podkreślaną przez uczestników chociażby po ubiegłorocznej edycji, są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dzięki ofiarności wielu firm i osób otrzymają je nie tylko najlepsi zawodnicy i zawodniczki, ale także ci, którzy w regulaminowym czasie (czyli do godz. 14) ukończą bieg. Losowanie nagród odbędzie się w iławskim amfiteatrze ok. pół godziny po zakończeniu biegu głównego

Głównym organizatorem IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego jest Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji przy znacznym wsparciu marki LOU PRE oraz Hotelu „Port 110” w Iławie.

Uwaga, będą utrudnienia
w ruchu drogowym!

Organizatorzy IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego informują, iż w związku z organizacją imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Iławy i okolic w dniu 7 września (niedziela) w godz. 10.30 – 14.00.

Linia startu IV Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na ul. Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3-go Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewską skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd.
W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do Iławy uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości Hali Sportowo-Widowiskowej i Amfiteatru Miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

IV Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

Na czas biegu planowane jest całkowite wstrzymanie ruchu pojazdów na ul. Konstytucji 3-go Maja, a tranzyt drogą krajową nr 16 przez miasto będzie odbywał się wyznaczonym objazdem, wiodącym ulicami: Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Mickiewicza i Biskupska.

UWAGA KIEROWCY: na trasie objazdu nastąpi zmiana organizacji ruchu!
Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi niezwłocznie po zakończeniu imprezy. Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności i proszą o wyrozumiałość.

Mapa biegu IV Iławskiego Półmaratonu
Plan objazdu DK 16

mr
m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. w przyszłym roku to i moze ja wystartuje pow #1474423 | 46.113.*.* 1 wrz 2014 17:05

    2062

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages