Karatecy z Iławy byli na letnim obozie, teraz zapraszają na treningi

2014-08-27 09:48:54(ost. akt: 2014-08-27 09:58:48)

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Karatecy z Iławy w czasie lata po raz kolejny wypoczywali nad Bałtykiem uprawiając swoje ulubione karate kyokushin. Letni obóz szkoleniowy odbył się w pięknym i słonecznym Rewalu (woj. zachodniopomorskie).
W obozie wzięło udział blisko 100 karateków z zaprzyjaźnionych klubów z Iławy, Ostródy, Olsztyna, Szczytna, Rozóg, Łukty, Samborowa i Olecka. Najmłodszy z uczestników miał 5 lat, najstarszy 40. Kadrę obozu stanowili instruktorzy i trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, zarówno na polu karate jak i wychowawców kolonijnych: sensei Dariusz Hrynowiecki (2 dan) z Akademii Sztuk Walki Szczytno, sensei Wojciech Rejterada (2 dan) z Oleckiego Klubu Karate Kyokushin, sensei Artur Małż (1 dan) z Ostródzkiego Klubu Karate Kyokushin, sensei Tomasz Gąska (1 dan) z Iławskiego Klubu Karate Kyokushin oraz sensei Marek Bębenek (1 dan) z Akademii Sztuk Walki Olsztyn.

— Obóz miał charakter rekreacyjno-sportowy. Oprócz typowych dla karate kyokushin treningów, jak kihon, kata, idogeiko, kumite, nie zabrakło dodatkowych treningów ogólnorozwojowych dla osób nie trenujących na co dzień karate oraz dla trenującego w naszym klubie niepełnosprawnego Sławka Krawczyka, który był po raz pierwszy z nami na obozie — mówi Tomasz Gąska.

Zawody sumo i turniej origami
Zajęciom sportowym towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Aktywny wypoczynek na plaży wykorzystano do przeprowadzenia turnieju sumo. Ponadto zorganizowano turniej origami oraz mini turniej piłki nożnej. Pobyt w malowniczej nadmorskiej miejscowości wykorzystano także do zwiedzenia okolicznych zabytków i atrakcji.


Karatecy odbyli pieszą wycieczkę na liczącą blisko 45 metrów wysokości i mającą 208 schodów latarnię morską w Niechorzu. — Jedną z największych atrakcji, która zapadła w pamięci nie tylko najmłodszych karateków, było zwiedzanie Parku Wielorybów w Rewalu, w którym podziwiać można było wszelkie gatunki ryb oryginalnych rozmiarów i innych istot żyjących w Bałtyku oraz pozostałych morzach i oceanach świata. Tradycyjnie podczas obozu miał miejsce trening nocny, zakończony wspólną medytacją. Odbył się też trening z profesjonalnymi trenerami piłki nożnej, co było nie tylko dla karateków niesamowitą atrakcją, bo w tym samym czasie piłkarze zostali zapoznani z tajnikami sztuki mistrza Oyamy przez naszych sensei — relacjonuje trener iławskich karateków.

Ostatniego dnia obozu odbył się egzamin na stopnie kyu i chrzest na samuraja, w którym udział wzięli ci wszyscy karatecy uchi-deshi (uczniowie mistrza), którzy po raz pierwszy uczestniczyli w obozie karate. Podczas obozu odbyło się także ognisko i dwie dyskoteki razem z tancerzami, którzy przebywali w tym samym ośrodku.
— Podsumowując obóz w kilku słowach i pytając jego uczestników: jak było? - odpowiadali chóralnie: kaczo! Jak było? - byczo! Jak było? - kaczo byczo i indyczo!!! I tylko oni znają znaczenie tych słów.... Chcesz się przekonać co one znaczą? Jeśli tak, to już teraz rezerwuj czas na kolejny obóz bez względu czy trenujesz karate czy też nie — zachęca Gąska. — Obóz był kolejnym wspaniałym przeżyciem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla kadry szkoleniowej — podsumowuje trener.


Zapraszamy na treningi

Już od 1 września w każdy poniedziałek i środę zapraszamy na treningi do Iławskiego Klubu Kyokushin Karate. Zajęcia odbywają się w małej sali sportowej iławskiej Budowlanki (ul. Kopernika 8a). Nowością jest klub KIDS KARATE, w którym trenować mogą wszystkie przedszkolaki i pierwszaki (od 4. do 7. roku życia). Treningi rozwijać będą motorykę, pracę w grupie rówieśników, oraz samodzielność i sumienność. Zajęcia będą rozpoczynały się o godzinie 17.00. Klub przewiduje specjalne zniżki i rabaty rodzinne.
Na godzinę 17.30 zapraszamy natomiast dzieci od lat 8. do 14., a na godzinę 18.30 młodzież i dorosłych. Raz w miesiącu trening karate odbywać się będzie na basenie z sauną.

— Zapewniamy miłą atmosferę, fachowe treningi z najlepszymi zawodnikami w Polsce prowadzonymi przez licencjonowanych instruktorów PZK. Organizujemy seminaria z mistrzami Europy i świata, letnie obozy karate, Bezpłatne Akademie Zimowe Karate, wycieczki rodzinne rowerowe, spływy kajakowe, pikniki, treningi CrossFitu na specjalistycznym sprzęcie, treningi na tarczach i workach treningowych, elementy boksu, walk w parterze i oczywiście wszechstronny trening rekreacyjno-specjalistyczny karate kyokushin — zachęca trener Tomasz Gąska.
Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate i jest objęty merytorycznym nadzorem tej federacji.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5