Sukces iławskich strażaków w sporcie pożarniczym. Wicemistrzostwo województwa po raz drugi

2014-06-16 11:51:26(ost. akt: 2014-06-16 12:39:16)

Autor zdjęcia: Arc. komendy

W dniach 3-4 czerwca w Olsztynie oraz 6 czerwca 2014 roku w Ostródzie odbyły się XV jubileuszowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Na starcie stanęło 19 Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, które reprezentowane były przez około 200 zawodników. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Komendy zajęła zaszczytne drugie miejsce powtarzając tym samym wynik zeszłoroczny.

Celem organizacji zawodów jest w szczególności podniesienie poziomu sprawności fizycznej strażaków oraz mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Strażacy - sportowcy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie rywalizowali w czterech konkurencjach zawodowego sportu pożarniczego takich, jak wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3-cie piętro wspinalni, bieg na 100 metrów z przeszkodami, sztafeta pożarnicza 4x100 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. W konkurencji 100 m z przeszkodami Komenda zajęła bardzo dobre czwarte miejsce osiągając czas 116,049 sekundy. W konkurencji drabiny hakowej drużyna zajęła również czwarte miejsce z czasem 114,103 sekundy. Najbardziej szczęśliwa okazała się konkurencja ćwiczenia bojowego, której reprezentacja KP PSP Iława zdeklasowała rywali osiągając czas 29,683 sekundy i zajmując przy tym pierwsze miejsce na mistrzostwach drugi raz z rzędu. Wynik ten jest najlepszym czasem w okresie 15-to letnich zmagań powiatów na Mistrzostwach Województwa jak również nowym rekordem Komendy. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Komendy zajęła zaszczytne drugie miejsce powtarzając tym samym wynik zeszłoroczny. Pamiątkowe medale, puchary i nagrody indywidualne okupione ponad dwu miesięcznym wysiłkiem całej drużyny dały bodziec do działania na następny rok.