W nagrodę zostały zaniesione do hotelu na barkach!

2014-04-29 12:21:31(ost. akt: 2014-04-29 12:45:24)

Autor zdjęcia: archiwum ZSO Iława

Mamy bardzo dobre wiadomości z Łodzi. Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w biegach sztafetowych znakomicie spisały się nasze reprezentacje z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, które zdobyły dwa medale.
Finał Międzynarodowych Mistrzostw Polski Vena Cross Festival 2014 w sztafetowych biegach przełajowych odbył się w Łodzi, na ulicy Piotrkowskiej, w niedzielę 27 kwietnia. Prawo startu miały sztafety, które wygrały wcześniej finały wojewódzkie.

Nasze województwo w kategorii podstawówek oraz szkół ponadgimnazjalnych reprezentowały ekipy z Iławy: Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego. Sztafety rywalizowały na dystansie 8x800m.
— Poza mistrzami województw w rywalizacji brały udział również sztafety zagraniczne — dodaje Paweł Hofman, trener biegaczy z iławskiego "Żeromka".

Nasze biegaczki i biegacze w zawodach rozegranych na reprezentacyjnej ulicy Łodzi spisali się znakomicie. W kategorii szkół podstawowych sztafeta SSP 2 zdobyła srebrny medal przegrywając tylko ze sztafetą węgierską! W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta z "Żeromka" wywalczyły brązowy medal, a chłopcy zajęli VI miejsce.

— Gratuluję iławskiej Dwójce i koledze Mariuszowi Kosylowi, bo to niewątpliwie duży sukces. Widziałem walkę i nieprawdopodobny doping dla nich ze strony naszych sztafet. Dziękujemy za równie wariacki doping dla naszych sztafet podczas biegów. Najbardziej zaskoczyło mnie wzajemne wsparcie podczas rywalizacji. Stanowiliśmy reprezentacje Iławy, która zaskoczyła innych poziomem nie tylko sportowym — mówi trener naszych biegaczy z ZSO, którzy także zasługują na gratulacje.

Dziewczyny w "Żeromka" w nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca do hotelu zostały zaniesione na barkach przez swoich kolegów ze szkoły! Oprócz talentu sportowego i wyniku gratulujemy też fantazji.

Składy sztafet Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie
Dziewczęta: Klaudia Suska Aleksandra Wantowska, Agata Kołecka, Kamila Lulińska, Monika Kołatka, Dominika Madej, Kinga Ziółkowska, Marika Konopka
Chłopcy: Maciej Myszkiewicz, Dominik Gonera, Filip Wytrążek, Marcin Świniarski, Jacek Mazurewicz, Jakub Łoziński, Paweł Pietras, Jakub Sowa