Gdynia znowu najlepsza w Iławie

2014-04-29 09:54:11(ost. akt: 2014-04-29 10:00:20)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wczoraj (poniedziałek, 28. kwietnia) zakończyły się mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej seniorek i juniorek, zawody odbywały się w iławskiej hali sportowo-widowiskowej. Zobacz zdjęcia i wyniki.
Przez trzy dni, od soboty do poniedziałku, w iławskiej hali sportowo-widowiskowej seniorki i juniorki rywalizowały o medale mistrzostw Polski. To już siódma w przeciągu ostatnich jedenastu lat impreza rangi mistrzowskiej organizowana w tym mieście.

Przedstawiciele Polskiego Związku Gimnastycznego podkreślają, że w Iławie panuje dobry klimat dla ich dyscypliny, atmosfera a do tego nie można narzekać na organizację zawodów — właśnie z tych przyczyn najlepsze polskie gimnastyczki po raz kolejny gościły nad Jeziorakiem.

Podobnie jak w zeszłym roku, i tym razem rywalizację zdominowały zawodniczki z Gdyni. Mistrzostwo Polski seniorek w wieloboju, na który składa się występ z obręczą, piłką, maczugami i wstążką, zdobyła Anna Czarniecka ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Gdyni. Srebro wywalczyła jej klubowa koleżanka Marta Kulesza, a trzecia w klasyfikacji była Marta Jasińska z Jantaru Gdynia. Dwa pierwsze miejsca w rywalizacji juniorek także przypadły gimnastyczkom z SGA Gdynia; mistrzynią Polski jest Natalia Kozioł, wicemistrzynią Angela Kosoulieva. Trzecie miejsce zajęła Sonia Pijanowska z Energetyka Poznań.