Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Bądź aktywna nie tylko w Dniu Kobiet

2014-03-02 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-06 11:23:12)

Dzień Kobiet można spędzić tradycyjnie, ale można też spędzić go aktywnie. Drugi rok z rzędu tak właśnie będzie w Iławie. Dziś (czwartek, 6 marca), dwa dni przed wyjątkowym świętem wszystkich kobiet, panie – i to nie tylko z Iławy – będą mogły wziąć udział w marszu lub biegu wokół Małego Jezioraka.

Dystans, który wynosi 2,3 kilometra, pokonać będzie można na trzy sposoby: spacerem, truchtem oraz – jeśli pozwolą warunki atmosferyczne – także na rolkach. Trasa poprowadzona została przez samo centrum miasta, bulwarem wokół jeziora Mały Jeziorak. – To nie są zawody sportowe, tu nie ma rywalizacji – informuje Paweł Hofman, trener, lekkoatleta i inicjator happeningu. – Panie mają mieć z tego przyjemność, a przy okazji promować zdrowy styl życia – dodaje.

Start i metę zaplanowano przy Galerii Handlowej „Jeziorak”. – Panie, które ukończą bieg, spotka niespodzianka – informuje Hofman. Na mecie czekać będą na nie kwiatki oraz zaproszenia do skorzystania z dodatkowych atrakcji na terenie galerii, gdzie przygotowane zostaną specjalne stoiska, na których zbadać będzie można między innymi poziom cukru czy uzyskać informacje dotyczące metod i technik samobadania piersi. Zaplanowano także pokaz samoobrony dla kobiet.

Start happeningu „Bądź aktywna nie tylko w Dniu Kobiet” zaplanowano na godzinę 17:00 przy Galerii Jeziorak

Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Urząd Miasta Iławy oraz Fundacja Edukacji i Rozwoju.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa #1339025 | 88.70.*.* 2 mar 2014 18:39

  Ciekawy pomysł.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ewa #1339023 | 88.70.*.* 2 mar 2014 18:39

  Ciekawy pomysł.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages