Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Neurologia rozwija skrzydła.... Diagnostyka będzie szybsza i łatwiejsza

2013-09-02 13:00:24 (ost. akt: 2013-09-02 12:46:39)
 Iwona Orkiszewska, dyrektorka iławskiego szpitala  i Zdzisław Wierzbowski, właściciel Lubawskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, wykonawcy nowego Oddziału Neurologicznego i pomieszczeń administracji

Iwona Orkiszewska, dyrektorka iławskiego szpitala i Zdzisław Wierzbowski, właściciel Lubawskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, wykonawcy nowego Oddziału Neurologicznego i pomieszczeń administracji

Autor zdjęcia: Arch. szpitala

Powiatowy Szpital w Iławie rozpoczyna kolejną inwestycję. Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym zostanie przeniesiony do głównej bryły szpitala. Wartość inwestycji to niemal 6 mln złotych. Prace ruszą jeszcze w tym roku. 


Część szpitalnych inwestycji powoli się kończy, a część dopiero się rozpoczyna. Tak też jest z inwestycją dotyczącą przeniesienia Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym na ostatnie piętro starej bryły szpitala. Adaptacja pustego i wymagającego remontu piętra traktowana jest jako rewitalizacja historycznej bryły budynku, z zachowaniem wszelkich pierwotnych detali i zdobień.

— Projekt przewiduje adaptację pomieszczeń ostatnich kondygnacji na potrzeby Oddziału Neurologicznego i Pododdziału Udarowego w celu jego pełnego skomunikowania z pozostałymi oddziałami szpitalnymi – mówi Iwona Orkiszewska, dyrektor powiatowej placówki. – Do zrewitalizowanej części zostanie także przeniesiona szpitalna administracja – dodaje dyrektor. Warto też zaznaczyć, że przedsięwzięcie polegające na przeniesieniu Oddziału Neurologicznego i administracji jest kolejnym, ostatnim etapem prowadzonej modernizacji całej starej bryły Powiatowego Szpitala w Iławie. 
Zlokalizowanie Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym znacząco wpłynie na poprawę jakości pracy Oddziału i komfortu pobytu pacjentów.
Obecnie oddział zajmuje ponad 300 m2 a po przeniesieniu będzie to ponad 800 m2.Dzięki zmianie lokalizacji, możliwa będzie także szybsza i łatwiejsza diagnostyka przy bezpośrednim wykorzystaniu między innymi tomografii komputerowej. 
Inwestycja ta to nie tylko przystosowanie szpitalnych pomieszczeń na potrzeby Oddziału Neurologicznego. Szpital planuje także zakup najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia. Możliwe będzie także zwiększenie ilości łóżek w Pododdziale Udarowym. Bardzo ważnym elementem projektu jest także remont dachu. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa. Wykonawcą prac będzie Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

— Nie możemy czekać z tak ważną dla naszego szpitala inwestycją. Umowa z wykonawcą została podpisana w sierpniu, natomiast prace rozpoczną się we wrześniu – mówi dyrektor Orkiszewska. red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #1188641 | 83.31.*.* 3 wrz 2013 11:08

    A oddział będzie dostępny dla pacjentów czy tylko na pokaz albo za opłatą?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages