środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pijani kierowcy złamali zakaz sądu

2013-03-28 10:59:43 (ost. akt: 2013-03-28 11:11:56)

Dwaj młodzi mieszkańcy gminy Kisielice zostali zatrzymani przez policjantów pod zarzutem kierowania rowerem mimo zakazu sądu. Kilka miesięcy temu, zostali zatrzymani za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości. Obaj mieli wówczas blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Sąd orzekł wobec nich zakaz prowadzenia pojazdów do 2015 roku.

- Wczoraj w miejscowości Goryń w gminie Kisielice policjanci zatrzymali dwóch 18 -latków, kierujących rowerami mimo zakazu sądu. Marcin S. i Dawid W. mieszkańcy tamtejszej gminy znani są miejscowym policjantom. W listopadzie 2012 roku ta sama dwójka została zatrzymana za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości. Każdy z nich miał wówczas blisko 2 promile alkoholu w organizmie – mówi Sławomir Nojman, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

- Sprawa została przekazana do sądu. Obaj oskarżeni usłyszeli wtedy wyrok skazujący połączony z karą ograniczenia wolności z jednoczesnym obowiązkiem wykonywania przez okres 6 miesięcy nieodpłatnej kontrolowanej pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz zakaz prowadzenia pojazdów, w tym również roweru do 2015 roku – dodaje rzecznik policji.

Marcin S. i Dawid W. zatrzymani w trakcie obowiązywania zakazów już wkrótce ponownie staną przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages