Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Wokół Jezioraka w hołdzie Janowi Pawłowi II

2013-03-25 10:54:13 (ost. akt: 2013-03-25 14:11:46)

Jest wiosna, 24. marca 2013 roku, niedziela palmowa, na dworze –9°C, wokół mnóstwo śniegu, zaspy. Taka aura nie odstraszyła rowerzystów, którzy jak co roku spotkali się na placu przed 700-letnim iławskim „czerwonym kościołem”.

To już dziewiąty raz papieżowi, drugi raz błogosławionemu, pierwszy raz szesnastu „morsów” zapragnęło oddać hołd Janowi Pawłowi II. Po odmówieniu modlitwy z Ojcem Krzysztofem Jezierskim OMI, został odczytany list Metropolity Warmińskiego ks. abp Wojciecha Ziemby:

„Proszę przyjąć moje gratulacje z racji organizowanej Pielgrzymki Rowerowej wokół jeziora Jeziorak. Z radością przyjmuję inicjatywę, której celem jest złożenie hołdu i czci Błogosławionemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. Wszystkim organizatorom i uczestnikom pielgrzymki rowerowej udzielam pasterskiego błogosławieństwa”.


Wspólna pamiątkowa fotka i tradycyjnie o godzinie 9.37 ze swymi intencjami wyruszyli uczestnicy IX Pielgrzymki Rowerowej wokół Jezioraka (Małego, ze względu na niesprzyjającą pogodę), tym samym inaugurując sezon turystyki rowerowej w powiecie iławskim.

Po okrążeniu Jezioraka, minięciu malowniczego Szałkowa i pokonaniu 12 km w zaśnieżonej scenerii, o godz. 10.10 pątnicy dotarli do Gizerka, w którym dwukrotnie w 1959 i 1973r. przebywał ks. kard. Karol Wojtyła. Tradycyjnie pod papieską kapliczką zaszczyt złożenia kwiatów otrzymuje najstarszy pątnik, tym razem wiązankę dziewięciu białych, czerwonych i żółtych kwiatów pan Zygmunt (68 lat) odstąpił naszej jedynej rowerzystce pani Urszuli.

Po zapaleniu zniczy, modlitwie w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II i odśpiewaniu jego ulubionej pieśni „Barki”, uczestnicy w zimowej, baśniowej scenerii zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Mimo przenikliwego zimna pewien niedosyt towarzyszył rowerzystom z powodu tak szybkiego osiągnięcia celu wyprawy, dwóch rowerzystów postanowiło ruszyć trasą 80 km wokół najdłuższego jeziora w Polsce Jezioraka, a ci pozostali umówili się do jej pokonania w niedzielę 14. kwietnia 2013r. Start godzina 9.37 spod iławskiego czerwonego kościoła.

Po pokonaniu 23 km, przebiciu jednej dętki, o godz. 11.00 rowerzyści powrócili w miejsce startu serdecznie zapraszając czytelników na jubileuszową X Pielgrzymkę Rowerową wokół Jezioraka, która odbędzie się za rok 30 marca 2014 r. Start godz. 9.37 spod iławskiego „czerwonego kościoła”. Czekamy również na Ciebie!

organizatorzy:

Zobacz: Jezierzyce (Gizerek): kapliczka poświęcona Janowi Pawłowi IIPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages